1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді видано книгу Миколи Мушинки про діячів мистецтва

15.02.2023 08:29 Культура Ексклюзив Голос Карпат

20 лютого до 87 річчя з дня народження видатного вченого й письменника Миколи Мушинки виходить чергова книга його авторства «Крізь час і простір».

20 лютого до 87 річчя з дня народження видатного вченого й письменника Миколи Мушинки виходить чергова книга його авторства «Крізь час і простір».

Вона присвячена українському мистецтву та найширшому колу питань, пов'язаних з темою. 

Чимало видатних митців були його добрими приятелями, багато імен були вперше відкриті для читацького загалу саме завдяки Миколі Мушинці. Академік відомий у колі редакційної колегії Енциклопедії українознавства, Енциклопедії сучасної України (у 15 досі виданих томах – Київ, 2001-2015 – опублікував 225 статей), в різних університетах України, в Українському вільному університеті в Мюнхені, в деяких університетах США та Канади. У його доробку понад 170 окремих книжкових видань, біля 3 тисяч наукових публікацій.

У названій книжці він, зокрема, розкрив історію дослідження фольклорних записів Івана Югасевича 1806 року, переконливо пояснив видатну роль Івана Панькевича, Олени Рудловчак, Степана Папа та багатьох інших у розвитку українства. У галереї його досліджень твори багатьох художників і фотохудожників. Як пояснила авторка передмови Наталія Ребрик, Микола Мушинка є непересічним колекціонером творів образотворчого мистецтва. Його приватна галерея охоплює десятки визначних творів українського образотворчого мистецтва, серед яких – твори О. Новаківського, М. Бойчука, Ю. Панькевича, В. Касіяна, Й. Бокшая, О. Заливахи, І. Марчука…
Особисті стосунки з видатними людьми, про яких він пише, наукова проникливість Миколи Мушинки позначилися на його книзі, насиченій цікавим фактажем, привабливій для вдумливого читання.

Василь Горват

Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про погодні перипетії
Читайте на ГК:В Міноборони пояснили, як визначатимуть кількість призовників
Читайте на ГК:В Ужгороді заклади освіти йдуть на карантин: що потрібно знати батькам