1. Новини Закарпаття
  2. >

"БомбеЗНО" вивчали українську мову: понад 300 закарпатських учнів створили унікальні цифрові проєкти

22.12.2022 11:28 Культура

Понад 300 учнів й учениць із закарпатських закладів загальної середньої освіти з викладанням предметів угорською або румунською мовами поглибили свої знання української, створювали власні творчі цифро

Понад 300 учнів й учениць із закарпатських закладів загальної середньої освіти з викладанням предметів угорською або румунською мовами поглибили свої знання української, створювали власні творчі цифро

Усе це школярі робили разом зі своїми однолітками з Чернівецької області. Підлітки спілкувалися та створювали креативи виключно українською мовою.

Фінський проєкт підтримки реформи української школи «Навчаємось разом» спільно з Освітньою фундацією «Go Global» організували програму «БомбеЗНО кемп 2022», завдяки якій понад 600 школярів із Закарпатської та Чернівецької областей поринули у простір сучасної української мови, розвивали українськомовний сектор в інтернеті, реалізуючи власні творчі ідеї. Учні та учениці створювали презентації, меми, сторіз, тік-токи, відеоролики.

В ігровій формі діти вдосконалювали свої знання української мови, слухали мотиваційних спікерів: бізнесменів, інфлюєнсерів, письменників, блогерів. Спільно з менторами працювали над різноманітними творчими завданнями.

#БомбеЗНО мотивував дітей, які навчаються в закладах освіти з викладанням предметів угорською чи румунською мовами, до глибшого вивчення української мови.

«Основна ідея полягала в тому, щоб створити таке середовище, у якому діти будуть максимально спілкуватись на теми, які їм цікаві з друзями, з дорослими у соціальних мережах саме українською мовою», – підкреслює координаторка проєкту «Навчаємось разом» Ірина Унгурян.

«Наша мета – показати угорськомовним та румунськомовним дітям Україну, включити їх в україномовний контекст. Мотивувати їх вчити українську, щоби вони знаходили друзів поза своїми районами. Щоб у подальшому вони побачили свій сенс саме і тому, щоб жити, працювати в Україні і розвивати саме Україну», – розповідає координаторка освітніх проєктів GoGlobal Любов Залюбовська.

Підлітки з Чернівецької області працювали в командах з однолітками із Закарпаття. Загалом у проєкті було 40 команд, які складались зі школярів 11-15 років.

Менторами дитячих команд стали вчителі української мови як із Закарпатської та Чернівецької областей, так і викладачі-експерти української мови з усієї України. Загалом у проєкті взяли участь 60 педагогів.

«На проєкті БомбеЗНО я отримав навички, завдяки яким зможу швидше, якісніше мотивувати угорськомовних дітей вивчити свою державну мову», - вважає вчитель української мови та літератури і англійської мови Віталій Бакша.

«Навчаємось разом» — це проєкт співпраці, що розпочався між Україною та Фінляндією в липні 2018 року і до якого доєднався ЄС, надаючи фінансування для підвищення якості навчання української як державної мови серед національних громад.
Проєкт має національне охоплення та спрямований на підтримку реформи Нова українська школа (НУШ). Основними його завданнями є увідповіднення навчання та адміністрування в школах зі стандартами НУШ; популяризування цієї реформи серед освітян і широкої громадськості; покращення освітнього середовища.

GoGlobal — освітня фундація, яка сім років ініціює, пілотує та масштабує проєкти в освітній сфері. За цей час GoGlobal провів навчання для понад 160 000 дітей у своїх освітніх програмах GoCamp. Дітей навчали англійської мови, управлінню проєктами, креативному мисленню та дизайну тощо. Після початку повномасштабної війни фундація запровадила програму з психологічної підтримки вчителів і дітей. Свої освітні програми GoGlobal реалізує за підтримки міжнародних інституцій, посольств та урядів.

Цей матеріал створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Зміст матеріалу є відповідальністю ГО GoGlobal і не обов‘язково відображає погляди Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Фінляндії.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)