1. Новини Закарпаття
  2. >

«Вся повзе по швах, як старий жупан»: у фільмі "Киянка" помітили цікавий момент щодо майбутнього росіян (ВІДЕО)

14.10.2022 20:09 Культура Актуально

У фрагменті фільму 1958 року знайшли пророцтво для Росії. Фільм був знятий на основі подій 1917 року.

У фрагменті фільму 1958 року знайшли пророцтво для Росії. Фільм був знятий на основі подій 1917 року.

Користувачі мережі знайшли пророцтво у кінофільмі "Киянка", знятому 1958 року, режисером Тимофієм Левчуком. У стрічці є епізод, у якому зображено розпад Російської імперії, пише Уніан.

Сюжет фільму, знятий на кіностудії О. Довженка, побудований на подіях 1917 року та розповідає про тяжке життя героїні під час тогочасних революції та війн. На цьому тлі один з героїв кидає фразу, яка сьогодні стала вірусною. У ній йдеться про те, що агресивний сусід України нарешті припиняє своє існування:

"Російська імперія розпалася. Це факт. Вся повзе по швах, як старий жупан. Росії кінець! Дай Боже, якщо залишиться хоч Московське князівство. А наша вільна Україна розкинеться від Дунаю до верхів'їв Дніпра, від Карпат до Каспійського моря. Бессарабія, Дон, Кубань увійдуть в нашу державу!", - пряма мова з фільму "Киянка".

Постер до фільму/Фото: Кінаріум

Популярним цей фрагмент став завдяки Тік Току, де його активно обговорюють та дивуються, як таке пропустила тодішня цензура:

"Як у воду дивилися"

"Ці слова, як бальзам на душу. Так і повинно бути"

"Дай Бог, щоб швидше здійснилося це бажання"

"Таке відчуття, що фільм сьогодні знімали"

Що відомо про фільм

Кінокартина побачила світ у листопаді 1958 року (прем'єра першої серії відбулася 3 листопада 1958 року, другої - 19 січня 1959 року) та має продовження "Спадкоємці" 1960 року. Знятий на відомій Кіностудії О. Довженка в Києві, Тимофієм Левчуком. Відомо, що до створення тексту пісень долучився видатний поет Володимир Сосюра.

Фільм "Киянка" - це масштабна драматична історія родини киян на тлі бурхливих історичних подій 1917 року до 7 листопада 1957 року.

Події у "Киянці" розвиваються у важкий революційний час. Головна героїня Галя (Ніна Іванова) втратила батьків ще в дитинстві, але все одно виросла яскравою і завзятою дівчиною, яка вміє постояти за себе. Коли почалася війна, вона не лишилася осторонь, а взяла в ній активну участь, ризикуючи собою. Хоча весь цей час продовжувала сподіватися на те, що щастя обов’язково прийде до неї.

Читайте також: Жив за чехів, румунів, мадярів, німців та СРСР: 88-річний закарпатець розповів історії минулого (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Німі” дзвінки від шахраїв: чим небезпечні такі дзвінки та що робити у таких випадках