1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Виставку Миколи Шете відкрили в Генконсульстві Угорщини в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)

21.09.2022 21:47 0 Культура
 

Закарпатського художника Миколу Шете не потрібно предсатвляти. Митець створив власний впізнаваний та неповторний стиль у живописі. Його роботи перебувають у найкращих музейних та приватних колекціях.

Урочисте відкриття виставки творів художника відбулося у середу, 21 вересня, у Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді за участю Генконсула Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. На захід також завітали посадовці, митці та журналісти, пише "КО". 

– Не зважаючи на тяжкі часи, ми зібралися всі разом, і відчуваємо радість мирної єдності споглядаючи роботи художника. Сьогодні, коли війна пронизує кожну складову колишнього мирного життя, особливої важливості набувають такі події, які хоч на мить, повертають наше життя в нормальне русло, – зазначив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї. – Художник Міклош Шете займається живописом із 1970 років. Його головними натхненниками були засновники Закарпатської школи живопису. Митець із 1975 року брав участь у міських, районних та республіканських виставках. Його перша персональна виставка відбулася у 1977 році в Мукачеві. З 1998 року і по теперішній час він є директором галереї “Ужгород”. З 2012 року – член Національної спілки художників України. Його твори випромінюють нескінченну любов до пейзажів та мешканців Закарпаття. Щиро сподіваюся, що нинішньою виставкою ми також сприятимемо тому, щоб мистецтво закарпатських художників ставало ще більш відомим і визнаним за межами країн, як Вишеградської четвірки, так і України. Важливо, щоб навіть у цей важкий час, Закарпаття залишалося острівцем миру для всіх, хто тут живе. Ми, угорці, хочемо, щоб якнайшвидше настав мир в Україні.

У свою чергу, голова обласного відділення Національної спілки художників України Борис Кузьма зауважив, що Микола Шете є прогресуючим художником.

– За натурою він лірик і це видно з його пейзажів. Він любить нашу закарпатську природу, відчуває її і достойно передає на своїх полотнах. Крім того, він багато експерементує із модерним мистецтвом. Думаю, більшість відвідувачів виставки отримає естетичне задоволення від робіт митця, – розповів Борис Кузьма.

На виставці представлено кілька робіт автора, які об’єднує любов до рідного краю. Сам Микола Шете, під час відкриття виставки, наголосив на тому, що вона стане ще одним ланцюжком дружби між угорцями та українцями. 

Більше - у фотогалереї та наступному відео:

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, кожен третій громадянин Угорщини надавав допомогу українським біженцям: 58 відсотків – матеріальним пожертвуванням, 40 процентів – продуктами харчування, 39 відсотків – надали іншу підтримку. Про це повідомив Інститут народонаселення та сім’ї ім. Марії Копп, посилаючись на дані проведеного репрезентативного соціологічного опитування.

Читайте також: У столиці Угорщини встановили мініскульптуру про російський воєнний корабель. Автором є закарпатець Михайло Колодко. Побачити мініскульптуру, на тему потопаючого флагмана російського флоту можна на Московській набережній в Будапешті.

Читайте на ГК:День народження став днем поховання: полеглому Герою із Закарпаття мало б виповнитися 29 років (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Перепалка на Закарпатті: поліцейські затримали підозрюваного у нанесенні тяжких ножових поранень (ФОТО)
Читайте на ГК:Чемпіонат України з футболу: військовий Ужгородського РТЦК та СП зробив символічний удар м’ячем (ФОТО, ВІДЕО)