1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

"Вхід на всі події фестивалю — безкоштовний": в Ужгороді відбудеться кінофестиваль «Кіно сусідів»

Культура Новини Ужгорода 0

На фестевалі покажуть повний та короткий метр із Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії.

"Вхід на всі події фестивалю — безкоштовний": в Ужгороді відбудеться кінофестиваль «Кіно сусідів»

Як інформує Укрінформ, пройде фестиваль із 1 по 4 вересня. Покази фільмів відбуватимуться в Ужгороді просто неба та в Закарпатському обласному театрі ляльок "Бавка".

Ознайомитись з програмою фестевалю можна також за посиланням.

Історично склалося, що Закарпаття має тісні зв'язки із сусідніми країнами. Це позначається на звичному житті мешканців регіону та, безумовно, збагачує його культуру. «Кіно сусідів» – міжнародний фестиваль, який надає культурний вимір цим зв’язкам через кіно. Програма фестивалю включає фільми Угорщини, Словаччини, Польщі та Чехії – країн, яких об’єднує з Закарпаттям історичне минуле та спільний досвід.

У програмі заплановано показ стрічок «Син Саула» («Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою, 2016), «Масарик» (лауреат Берлінале 2017), «Хай дужче горить» (Берлінале 2022, секція «Панорама»), короткий метр від партнерів — фестивалів Friss Hús (Угорщина), Żubroffka (Польща) та Fest Anča (Словаччина) та інші.

У час війни усі ми усвідомили цінність справжнього добросусідства — не лише на побутовому рівні, а й на рівні держав. Коли ті, хто розділяє з тобою кордон, об’єднуються заради допомоги та боротьби зі спільним ворогом так, наче кордонів не існує, а є лише обов’язок – залишатись людьми та не кидати в біді.

Вхід на всі події фестивалю — вільний. Разом із тим, організатори закликають робити благодійні внески на потреби Збройних сил України.

Проект співфінансується урядами Чеської Республіки, Угорщини, Польщі та Словаччини в рамках Вишеградського гранту від Міжнародного Вишеградського фонду, місія якого – просування ідей сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.

Нагадаємо, В Ужгороді презентували оновлену туристичну карту Закарпаття /ВІДЕО.

Найсвіжіші новини: