1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Вхід на всі події фестивалю — безкоштовний": в Ужгороді відбудеться кінофестиваль «Кіно сусідів»

22.08.2022 19:42 Культура Лайт

На фестевалі покажуть повний та короткий метр із Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії.

На фестевалі покажуть повний та короткий метр із Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії.

Як інформує Укрінформ, пройде фестиваль із 1 по 4 вересня. Покази фільмів відбуватимуться в Ужгороді просто неба та в Закарпатському обласному театрі ляльок "Бавка".

Ознайомитись з програмою фестевалю можна також за посиланням.

Історично склалося, що Закарпаття має тісні зв'язки із сусідніми країнами. Це позначається на звичному житті мешканців регіону та, безумовно, збагачує його культуру. «Кіно сусідів» – міжнародний фестиваль, який надає культурний вимір цим зв’язкам через кіно. Програма фестивалю включає фільми Угорщини, Словаччини, Польщі та Чехії – країн, яких об’єднує з Закарпаттям історичне минуле та спільний досвід.

У програмі заплановано показ стрічок «Син Саула» («Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою, 2016), «Масарик» (лауреат Берлінале 2017), «Хай дужче горить» (Берлінале 2022, секція «Панорама»), короткий метр від партнерів — фестивалів Friss Hús (Угорщина), Żubroffka (Польща) та Fest Anča (Словаччина) та інші.

У час війни усі ми усвідомили цінність справжнього добросусідства — не лише на побутовому рівні, а й на рівні держав. Коли ті, хто розділяє з тобою кордон, об’єднуються заради допомоги та боротьби зі спільним ворогом так, наче кордонів не існує, а є лише обов’язок – залишатись людьми та не кидати в біді.

Вхід на всі події фестивалю — вільний. Разом із тим, організатори закликають робити благодійні внески на потреби Збройних сил України.

Проект співфінансується урядами Чеської Республіки, Угорщини, Польщі та Словаччини в рамках Вишеградського гранту від Міжнародного Вишеградського фонду, місія якого – просування ідей сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.

Нагадаємо, В Ужгороді презентували оновлену туристичну карту Закарпаття /ВІДЕО.