1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Творчий успіх самодіяльних акторів Берегова (ФОТО)

18.07.2022 20:59 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Колективи народних театрів міста отримали перше місце на всеукраїнському фестивалі.

За підтримки Міністерства культури України, Миколаївським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи проводився 27 Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена». Цього річ у конкурсі свої роботи представили 22 колективи з різних куточків нашої України: Києва, Полтави, Дніпра, Рівного, Херсона, Чернівців, Хмельницького, Івано-Франківська тощо. Закарпаття представляли народний український театр імені Ярослави Бандурович (режисер Ольга Матей) та їх колеги з Центру Культури та дозвілля (Магдалина Матей).

Учасники презентували свої доробки на тему: «Все буде Україна!». Кожна вистава була актуальна, співзвучна сьогоденню. Репертуар складався з української спадщини, народного фольклору  та відомих творів зарубіжних класиків. У дорослих та молодіжних  колективах переважали роботи українських драматургів та авторські програми.

Як ніколи, всі вистави були представлені на дуже високому рівні, кожна висловлювала громадську позицію режисерів до подій сьогодення. Члени журі відзначили кращі творчі роботи та розділили призові місця по дев’ятьох напрямках: дорослі та дитячі театральні колективи, студії, театри малих форм, молодіжні, експериментальні, незалежні, учбові та студентські, а також відмітили роботу окремих режисерів за творчі здобутки, оригінальне розкриття тематики, пошук нових сценічних форм, збереження української фольклорної спадщини, індивідуальний та сучасний підхід до рішення теми.

Берегівчани представили спільний проект за п’єсою Ольги та Олександра Матей «Одного разу в «Берегсасі»…» і виброли перше місце. Також, було відмічено Дипломом за краще втілення на сцені національного колориту у виставі співавторку даної п’єси, режисерку театру Ольгу Матей.

Нагадаємо, що комедію на 2 дії з тривіальною, на перший погляд,  назвою, було написано майже на одному подиху ще у 2015 році режисерами Берегівського народного театру ім.Я.Бандурович Ольгою та Олександром Матеями. Одночасно на подіумі йдуть сцени угорською, українською мовами із вкрапленнями закарпатського діалекту, російських слів. До дії було залучено понад 35 учасників - представників різних професій, соціальних статусів, вікових категорій тощо. Глядачі щиро аплодували Лілії Немеш (Мукачівщина), Юрію Мельнику (Іршава), Ласло Галасу, Ользі Радик, Надії Матей, Миколі Алечко, Івану Чегілю, В‘ячеславу Шалигіну, Інні Буяновській, Ларисі Савко, Людмилі Огар, Магдалині Матей, Єлизаветі Візауер, Каталін Варзі-Орос, Галині Рогач, Наталії Васильєвій, а також танцювальні колективав «Гармонія» (керівник Володимир Фіцай), «Стріт Денс» ( Тетяна Борка, хореограф Аніта Медьєші), іншим учасникам. Сюжет вистави доволі закручений, але цікавий, дотепний і смішний. Усі події відбуваються у готельно-ресторанному комплексі з промовистою назвою «Берегсас», до того ж у реальному часі та протягом одного дня.

На превеликий жаль, в рік неочікуваних викликів конкурс проводився дистанційно. Проте, віриться, що Україна здобуде перемогу у війні з російським агресором та на її квітучих теренах знову завирує фестивальне життя.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, До Берегівської лікарні прибуло медичне обладнання вартістю в чотири мільйони форинтів (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)