1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

Піаністи з Угорщини та України виступають спільно: відбувся фінал ІІІ курсу навчань "Магія музики"

07.06.2022 13:58 Культура 0

Дивіться відео, як відома угорська піаністка, володарка Премії ім.Ф.Ліста Андрея Варнадь та український піаніст-переселенець Антон Генкін заграли в чотири руки для музично обдарованої молоді.

Піаністи з Угорщини та України виступають спільно: відбувся фінал ІІІ курсу навчань "Магія музики"

3 червня завершився курс навчання «Магія музики», утретє організований Благодійним фондом «ҐЕНІУС» у стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. 

За словами директорки БФ Наталії Вараді, незважаючи на те, що війна перевернула життя кожного, тренінг пройшов успішно. 

Президентка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдико Орос, у свою чергу, подякувала за організацію курсів, зокрема відзначила обласну військову адміністрацію, яка надала дозвіл на проведення тренінгу в гібридній формі, тобто була можливість, аби учні особисто зустрілися з наставницею – піаністкою Андреєю Варнадь.

– Сьогодні ми підтверджуємо національну єдність, а також висловлюємо солідарність. Відповідно, нині на сцені разом виступлять українські та угорські піаністи, які гратимуть у чотири руки,  – зазначила Ілдико Орос.

- На початку проекту об'єдналися 77 музичних шкіл Угорщини, аби разом зіграти у підтримку України та українських біженців, - розповіла піаністка, володарка Премії ім.Ференца Ліста Андрея Варнадь. - Музика зводить мости, об'єднує серця. Ми разом молилися за те, аби на Закарпатті, в Україні і цілому світі був мир.

Участь у тренінгу зрештою взяли 19 вихованців Берегівської школи мистецтв ім. Золтана Кодая та їхні викладачі. Заняття тривали протягом квітня і травня, загалом відбулося 30 уроків в очному та онлайн-форматі. 

«Для мене це свідчить про незнищенну життєздатність закарпатських угорців, зокрема молодих талантів та їхніх викладачів», – зазначив під час виступу очільник Консульства Угорщини в Берегові Андраш Мігай Беке.

Навчання завершили гала-концертом учасників, під час якого спільно заграли в чотири руки Андрея Варнадь та український піаніст Антон Генкін. Він був змушений покинути рідну домівку через війну і вже кілька місяців живе на базі Закарпатського угорського інституту в Берегові.

На урочистому закритті тренінгу учасникам вручили дипломи, подарунки та пригостили тортом. Відтак Наталія Вараді заявила, що уже з липня прийматимуть заявки на участь у наступному тренінгу.

Проект "Магія музики" реалізовано за підтримки уряду Угорщини.

Більше – у сюжеті TV21 Ungvár

Найсвіжіші новини: