1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

У Мексиці будівельники випадково знайшли стародавнє місто майя

07.06.2022 11:23 Культура

На будмайданчику в Мексиці виявили стародавнє місто майя

На будмайданчику в Мексиці виявили стародавнє місто майя

Археологи виявили руїни стародавнього міста майя з палацами, пірамідами і ринками, будуючи індустріальний парк поблизу мексиканського міста Меріда на півострові Юкатан, повідомив Карпат.ін з посиланням на hirado.hu.

Місто Ксіол (Xiol) було побудовано в стилі архітектури майя Пуук (Puuc), який поширений на півострові Юкатан, але рідко зустрічається в районі Меріди, – повідомили археологи. Карлос Пераса, один із керівників розкопок, каже, що в місті, ймовірно, проживало понад 4000 людей, які могли мешкати там із 600 до 900 року до н.е.

У місті мешкали люди з різних соціальних станів, такі як священники та книжники, котрі жили в чудових палацах, і простий люд, який селився в невеликих будівлях, – розповів Пераса.

Поруч із містом виявлено кладовище для дорослих і дітей, де померлих ховали разом з обсидіановими та крем’яними знаряддями праці, жертовними дарами та особистими речами. Також були виявлені сліди морського життя, а це свідчить про те, що жителі Ксіолу доповнювали свій раціон рибою, виловленою з моря неподалік.

Стародавнє місто було виявлене після початку будівництва індустріального парку. Незважаючи на несподіване відкриття, інвестиції будуть здійснені, але археологічні знахідки збережуть, – повідомили власники ділянки землі, на якій ведуться роботи.

Археологи були здивовані, виявивши колишнє місто майя в такому хорошому стані. Через швидке зростання міст багато археологічних пам’яток у цьому районі зазвичай руйнується.

Нагадаємо, Місцями сніжники: яка зараз погода на високогір'ї Карпат (ФОТОФАКТ) 

Читайте на ГК:Організовувала виїзд дівчат у країни Європи: на Заході України 27-річна жінка підозрюється у торгівлі людьми
Читайте на ГК:Вбив та закопав в саду: на Заході України розрили жахливий злочин (ФОТО)
Читайте на ГК:Восьмирічний хлопчик потрапив під колеса автомобіля на Заході України: подробиці ДТП (ФОТО)