1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді відзначать 100-річчя відомого письменника Івана Чендея

18.05.2022 11:10 Культура

20 травня, о 13:00, на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка.

20 травня, о 13:00, на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка.

Благодійний фонд імені Івана Чендея спільно із членами журі оголосить переможців V Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея. Через війну більшість лауреатів не зможуть бути присутні особисто, тому підсумки конкурсу транслюватимуться онлайн на ютуб-каналі «Іван Чендей».

Також відбудеться презентація перших двох томів «Щоденників» Івана Чендея, що вийшли друком торік за програмою підтримки видання творів місцевих авторів Закарпатської ОДА.

Упорядником книжок є донька ювіляра Марія Чендей-Трещак, яка власноруч розшифровувала й набирала рукопис.

«Ці записи, що охоплюють майже пів століття, є, по суті, хай і доволі суб’єктивною (а це, власне, й цікаво, бо автор має гострий розум, аналітичне мислення і принциповість характеру) хронікою Закарпатської України другої половини ХХ століття. Тут і розповіді про суспільні процеси становлення Закарпаття після возз’єднання, і літературно-мистецьке життя краю, особисті непрості та драматичні моменти, те, що з часом, тільки набуває цінності…», – коментує упорядниця.

У суботу, 21 травня, відбудуться урочистості на малій батьківщині письменника – у селищі Дубове на Тячівщині. Зокрема, заплановане відкриття пам’ятного каменя на горі Ясеновій, символічній горі Івана Чендея, описаній в десятках його творів, повідомляє благодійний фонд імені Івана Чендея.

Нагадаємо, У Мукачеві відбудеться концерт Закарпатського народного хору на підтримку 128-ї бригади.

Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про погодні перипетії
Читайте на ГК:В Міноборони пояснили, як визначатимуть кількість призовників
Читайте на ГК:В Ужгороді заклади освіти йдуть на карантин: що потрібно знати батькам
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська