1. Новини Закарпаття
  2. >

Лаврового вінка Угорщини удостоївся закарпатський літератор Мігай Золтан Надь

13.03.2022 20:48 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Нагороду номінанту вручили міністр людських ресурсів Угорщини Міклош Каслер та держсекретар цього ж відомства Естер Вітайош.

Нагороду номінанту вручили міністр людських ресурсів Угорщини Міклош Каслер та держсекретар цього ж відомства  Естер Вітайош.

 Лауреат престижних премій імені Аттіли Йожефа та Шандора Мароі, постійний член Академії мистецтв Угорщини, поет і письменник із Закарпаття Мігай Золтан Надь високу відзнаку отримав у Будапешті з нагоди чергової річниці угорської революції 1848-49 років, яку вшановуємо 15 березня.

Нагороду номінанту вручили міністр людських ресурсів Угорщини Міклош Каслер та держсекретар цього ж відомства  Естер Вітайош.

Мігай Золтан Надь народився в с.Мужієво Берегівського району 8 квітня 1949 року. З 15 літ трудиться в колгоспі та радгоспі виноградарем, шляховиком,  тваринником, тютюноводом, обліковцем, будівельником. Середню освіту здобув у 25 років у Косині. Тепер живе і пише в берегівському Попові.

Перші літературні спроби починав у виданні “Шостий свисток”, у 1992 році став працівником обласної газети “Карпатолйо” (“Закарпаття”), з 2002 по 2009 роки редагує літературно-мистецький журнал “Egyutt” (“Разом”). Паралельно працює в ужгородському видавництві “Інтермікс”.

З 1982 року до закриття активно діє в літературній студії ім.Аттіли Йожефа. У 1994-му  його приймають до Спілки письменників Угорщини, з 2005-го стає постійним членом Академії мистецтв країни.

Перші публікації Мігая Золтана Надя побачили світ у 1963 році. У 1979-му та 1982-му роках стає переможцем конкурсів новелістів. Лауреат обласної літературної премії ім.Вільмоша Ковача.

Найбільш відома його трилогія “Байстрюк Сатани”, в якій на яскравих образах показав трагедію угорців Закарпаття, понад 40 тисяч яких після Другої світової війни були відправлені у сталінські концентраційні табори. Нещодавно на основі твору був відзнятий однойменний художній фільм, головні ролі в якому виконали актори Закарпатського обласного угорського драматичного театру, що діє в Берегові.

Голос Карпат щиро вітає земляка з високою відзнакою і бажає нових творчих здобутків.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)