1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Унікальне видання про корінні народи України презентували на Закарпатті (ФОТО)

10.01.2022 21:19 Культура

6 із 32 історій, описаних у книзі — про жителів Закарпаття

6 із 32 історій, описаних у книзі — про жителів Закарпаття

Ужгород після Києва та Львова став третім місцем, де видання Ukraїner презентувало свою книгу «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України». Про увагу до Закарпаття свідчить хоча б той факт, що 6 із 32 історій, описаних у книзі — про жителів нашого краю. Деталі автори презентували сьогодні у Закарпатському музеї архітектури та побуту.

«Видання, яке ви маєте змогу сьогодні бачити, ми збирали понад 5 років. І воно починалося із історій про закарпатських ромів, були й історії про закарпатських індусів та нігерійців, котрі останніми роками стали помітними у студентському середовищі області. Я підмітив, що в закарпатців рівень цікавості до себе й до своєї ідентифікації значно вищий, ніж у багатьох інших регіонах. Можливо, це через історичну складову… Будь-які історії, які ми знімали у цьому краї — мають успіх і велику кількість переглядів. Крім того, у вашій області є багато локальних медіа, які підхоплюють ці історії і роблять їх відомими широкому загалу…», зізнася Богдан Логвиненко — засновник проекту Ukraїner.

«Ми намагалися дати якомога повну картину кожної з історій, яка ілюструє багато національність України. Найважче було вибрати з усього записаного матеріалу найцінніше, оскільки всі історії — колоритні і цікаві. Історії публікуються на нашому сайті з 2017 року. У книгу потрапили — «найсмачніші» з них», — розповіла Євгенія Сапожникова — шеф-редакторка Ukraїner та редакторка книги.

Водночас, як зазначає Пресслужба Закарпатської облради, видання насправді не є повним і до нього не увійшло чимало історій про представників нацменшин України. Відтак, автори не виключають, що книга матиме продовження.

Читайте на ГК:У Закарпатській ОВА розповіли, що чекає на жителів у наступному опалювальному сезоні
Читайте на ГК:В Ужгороді агресивний "алколюбитель" погрожував перехожим фізичною розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Боровся із окупантами: в Ужгороді провели в останню путь загиблого Героя (ФОТО)