1. Головна
  2. >
  3. Культура

Глава Греко-Католицької Церкви Угорщини відслужив вечірню в Берегові (ФОТО)

586
Культура Новини Берегова

І прочитав лекцію для вихованців колегіуму імені Елемира Ортутая.

Петер Фюлеп Кочіш приїхав у місто над Верке на запрошення директора згаданого закладу о.Іштвана Мароші, де стали доброю традицією щомісячні виступи перед молоддю високопоставлених священослужителів. У середу з юнню спілкувався Глава ГКЦ Угорщини.

Гойдудорозький архієпископ-митрополит вибрав для лекції незвичну тему – “Лев Толстой: Захід від нас далеко попереду, але йде хибним шляхом.” Його Преосвященство намагався на конкретних прикладах показати, що західні держави справді випереджують нас за технічним прогресом, але давно втратили свою духовність, культуру, які перебувають в руїнах. Закриваються і продаються релігійні храми, падає мораль, нівелюються сімейні цінності, втрачаються напрямки руху вперед і що найгірше, їх навіть не шукають.

Такі основні тези озвучив Владика в ході діалогу зі студентами.

А перед цим Глава ГКЦ здійснив вечірню службу в греко-католицькій церкві Берегова. Разом з ним молебень проводили настоятель храму протоієрей о.Віктор Сабов та о.Іштван Мароші. Дійство відбувалось на двох мовах – угорській та українській.

Священослужителі просили Господа захистити нас від всіляких негараздів, війн і конфліктів, недорозумінь між народами, подарувати мир і злагоду, любов та повагу один до одного.

Насамкінець Петер Фюлеп Кочіш щиро подякував за запрошення й надану можливість відслужити вечірню в цьому історичному храмі, пообіцяв ще не раз навідатись до Берегова.

Завершився ритуал традиційним мированням, яке отримав і автор цих рядків.

Нагадаємо, «Жили в сміттєвому контейнері та їли свічки»: Про долю двох братиків з кладовища говорили в ток-шоу (ВІДЕО)

Читайте також: