1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

Вистава берегівських акторів – лауреат Всеукраїнського театрального фестивалю (ФОТО)

Культура Новини Берегова 0

Її визнали переможцем в номінації “За найкращу драматичну виставу”.

Закарпатські артисти винесли на суд журі п’єсу сучасного французького драматурга Жоеля Помру “Це дитя”  у постановці режисера Олега Мельничука.

Голос Карпат уже писав про прем’єру спектаклю в Берегові. Нагадаємо, що головний мотив твору – неоднозначні стосунки батьків і дітей. Ідея його написання народилася після зустрічей Жоеля Помру з жінками бідних передмість Нормандії. Розмовляли про те, що таке сучасна сім’я і що значить бути батьками. З цих діалогів і зіткано виставу, що складається з низки сімейних конфліктів та напружених відносин у родинах.

Всі ми пасажири в поїзді під назвою “життя”, який рухаєтьс від станції “народження” до зупинки “смерть”. Кожен з нас проходить цей цикл. Життя пропонує нам різні зупинки і лише від нас залежить чи вийдемо з цього потяга, чи пересядемо на інший, а головне – чим наповнюватимемо час цієї подорожі. Любов’ю чи байдужістю? Розумінням чи відчуженістю? Ми несемо свої валізи з дитячими травмами, сумки з розчаруванням, короби з ненавистю за майбутні стосунки. Ми не можемо повернутися назад, почати все спочатку. Що ж нам робити?

Ось на ці непрості запитання і шукають відповіді актори у п’єсі “Це дитя”. Глядачі та журі фестивалю, до складу якого входили визнані представники галузі з Польщі, Литви, Нідерландів, Франції та Португалії,  були єдині у судженнях  – артисти відмінно справилися зі своїм завданням.

Високо оцінили майстерність берегівчан і експерти та театральні критики.

“Вистава тонка і прониклива, справжнього європейського рівня,”- написала в рецензії Альона Іваницька.

“Це пронизливе дослідження найфундаментальніших людських стосунків,”- так оцінила п’єсу експерт фестивалю Юлія Бенті.

Подібні відгуки і в інших фахівців. 

Блискуче зіграли свої ролі Наталія Гал, Сілард Сільваші, Юлія Форноші, Андраш Качур, Імре Сабо, Іболя Орос, Дора Мовнуш, Аттіла Ференці, всі інші члени трупи.

“Ми змагалия з найпрестижнішими театральними колективами країни з Одеси, Львова, Києва, інших міст,- каже Голосу Карпат директор благодійного фонду “Закарпатський обласний угорський драматичний театр” Едіна Шін.- Перше місце в номінації – це дуже велике визнання для нас і водночас яскраве підтвердження того, що театральне мистецтво на Закарпатті представлене на високому рівні. Сподіваємось на подальші подібні успіхи.”

 Голос Карпат  бажає талановитому колективу цього ж! 

Нагадаємо, у Берегові із центральної частини міста заберуть меморіал Небесної Сотні та героїв АТО/ООС