1. Головна
  2. >
  3. Культура

Повнилися келихи новим вином на Берегівщині (ФОТО)

721
Культура Новини Берегова

Ритуал відкоркування першої бочки з іскристим напоєм цьогорічного врожаю відбувся у знаній виноробній фірмі “Шато Чизай”.

Традиційно гордови привезли на прикрашених підводах дівчата і хлопці у національному вбранні. Присутні на подвір’ї підприємства зустрічали їх оплесками.

Церемонію відкрив засновник і власник комплексу Геннадій Гутман, який побажав усім приємної дегустації та хорошого відпочинку. До його слів приєднався екс-губернатор краю Анатолій Полосков, який раніше десять років був тут директором. 

“Добре вино – це угода між Богом і Людиною,- акцентував промовець.- У нас на Закарпатті вона діє безвідмовно, особливо на фірмі ”Шато Чизай.”

У гості не годиться приїздити без подарунка, тому посадовець привіз колективу чудову інсталяцію, виготовлену руками талановитих ужгородських  дітей. На ній відображено увесь процес виготовлення вина, від вирощування і збирання до пресування, на статуетці не вистачає лише його споживачів. Та в суботу таких на центральній площі підприємства було вдосталь. І вони залюбки куштували сухе біле “Черсечі Фюсереш” зі щойно відкритої бочки.

Перед початком церемонії Геннадій Гутман представив аудиторії свою команду, з якою з року в рік добивається вагомих успіхів.

Директор ТзОВ “Чизай” Геннадій Вачіля, який відкоркувавши ємність,  не встигав наповнювати графіни й келихи, адже всі бажали скуштувати цьогорічний молодий напій. А він був справді чудовим!

Відвідувачі мали також змогу наочно ознайомитися з процесом виготовлення дубових бочок для вина, коли матеріал спочатку гартують вогнем, а лише потім набивають на нього залізні дуги.

Після дегустації гості із задоволенням насолоджувалися  виступами фолькльорного колективу “Бокрейта” чомського Будинку культури (керівник Ангела Рішко-Папп, хореограф Іштван Абел Русин), зразкового шоу-гурту “Атас” (Світлана Кононенко, Альона Герхардт), квартету “Нефелейч” викладачів Берегівської школи мистецтв (Маріанна Ковач). У їх виконанні глядачі побачили популярні угорські чардаші, стилізовану композицію “Соловей”, запальний циганський танець, інші музичні твори. Насамкінець сільські танцюристи запросили до кола усіх бажаючих, закликаючи засвоїти   

найбільш ходові “па”. Й туристи з усіх куточків України радо кружляли з молоддю. 

У перерві між дегустацією та виступами присутні куштували також продукцію учасників “Гастрономічного шляху Закарпаття”, які реалізовували смачні “мамині” сири, місцеві ковбаски та м’ясо із шовдаря, яке кожен бажаючий нарізав собі сам, міцний напій з “Першої палинчарні”, кондитерські смаколики, інші вироби.

“Надзвичайно оригінальна й смачна продукція,- поділилися з Голосом Карпат міські голови Бучача та Чорткова з Тернопільщини Віталій Фреяк та Володимир Шматько, які приїхали в Берегово для участі у Всеукраїнських спортивних змаганнях мерів міст України і на запрошення очільника Берегівської ОТГ Золтана Бабяка завітали на церемонію.- Перебування тут залишить у нас незабутні враження.”

Зібрання завершувалось різноманітними конкурсами та іграми. Найбільш своєрідним виявилося змагання, хто найдовше на одному подиху виконає фразу “Я люблю Чизай”. 32 секунди поталанило тримати планку Сергію із Дніпропетровська. 

А під вечір в “Шато Чизай” приїхала велика група лікарів з Тернопільщини, котрі прямо з коліс підключилися до свята.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Берегові продовжують мірятися силами голови міст України.

Читайте також: