1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Нова “Сім’я” з’явилася на території лікарні в Берегові (ФОТО)

18.11.2021 15:19 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Саме так назвав скульптурну композицію, що сьогодні відкрили в парку міського шпиталю, знаний митець з Мукачева Петер Матл.

“Сім’я – це найдорожче, що є у людини, - ділиться з Голосом Карпат скульптор.- І ця тема теж найближча для мене. Втілював її і в дереві, і в камені, на художніх полотних.”

Сьогоднішня композиція – одна з перших творчих робіт Матла. Виконав він її 35 років тому, але ніде не виставляв, а зберігав у майстерні. До речі, камінь для неї вирубував сам із скелі. З часом виявилося, що матеріал був неякісним і скульптура почала руйнуватися. Тоді митець виготовив новий взірець, який і розмістили в парку Берегівської лікарні ім.Бертолона Ліннера.

“Це дійсно найкраще місце, де можна було встановити цю композицію,- наголосив на її урочистому відкриттю голова Берегівської міської ОТГ Золтан Бабяк. – Адже саме тут народжуються нові родини, матері відкривають світ для своїх немовлят.”

З неординарною подією берегівчан вітав консул Угорщини Іштван Дєбнер.

Розповів про історію народження скульптурного твору і Петер Матл.

“На території лікарні вже є неординарний бюст легендарному хірургу Бертолону Ліннеру, - каже нашому виданню директор закладу Іван Малеш.- Тепер наш парк прикрасить ще одна композиція знаного митця.”

Петер Матл щиро дякував меценатам, які сприяли виготовленню “Сім’ї” і взагалі підтримують проект “Скульптурний шлях”, в ході реалізації якого митці краю вже встановили в різних районах області понад 50 композицій. Ідея створення такої програми народилась у 2014 році, коли Матл і його партнери по спільному пленеру подарували чотири скульптури мешканцям Боржави, Вар, Голалбора і таким чином утворився своєрідний мистецький маршрут для туристів. Вирішили його розширити на все Закарпаття, а потім на сусідню Львівщину, а із встановленням монументу в Торпі – й на Угорщину.

“Наш “шлях” – це своєрідний місток між народами,- каже Петер Матл.- Хотілося б, аби він об’єднував усі навколишні країни, щоб жили ми у дружбі та взаєморозумінні.”

Насамкінець Золтан Бабяк вручив Подяку одному із меценатів створення скульптури Олександру Нодю.

На завершення присутні на церемонії поклали до нової скульптурної композиції кошики квітів.

Нагадаємо, Перша новорічна ялинка України – у Берегові (ФОТОФАКТ)

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська