1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чоловічому хору Берегівської реформаторської громади – 160!

17.11.2021 22:15 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Згідно з наявними документами, колектив у 1861 році створив місцевий священик Шандор Бейкаші.

Згідно з наявними документами, колектив у 1861 році створив місцевий священик Шандор Бейкаші.

Як і тоді, так і тепер, головна мета співочої спільноти – прославляти Господа, участь у святкових та поминальних заходах.
У роки радянської влади багато релігійних громад зазнали переслідувань, лише в окремих храмах проводилися богослужіння. Незважаючи на це, тодішні керівники хору просили у компетентних органів дозволу на продовження своєї діяльності. На диво, такий документ з Ужгорода отримали.

З початку 90-х колектив знову пожвавив свої виступи. Під керівництвом Каталін Ладані та Ілони Понц чоловіки беруть участь у різноманітних районних та обласних конкурсах, фестивалях, де здобувають призові місця.
Прикро, але чимало тодішніх хористів уже відійшли у Вчність, благо на їх місце знаходилось молоде поповнення. Існують навііть цілі династіїї хористів, коли в колективі співали від діда-прадіда. Сказане стосується в першу чергу родини Яноша Оласа, з якої в “команді” виступають вже чотири покоління. Понад тридцять років присутня тут сім’я Ішкі, стільки ж співає Петер Бундаш. Не бачать себе без любимої справи служіння Господу Іштван Креймеш, Норберт Бадо, Гейза Шіпош, інші члени колективу. Приємно, що чудовим голосом підтримує авторитет старших товаришів наш колега, молодий редактор радіо “Пульс” Золтан Бірта.

Днями керівник Берегівської реформаторської громади Ференц Тороцкезі з нагоди ювілею вручив Подяки церкви найбільш активним членам співочого гурту.
До цього часу з хористами займався засновник відомого на Закарпатті родинного гурту “БоржаВари” Шандор Ковач. Але кожен раз доїжджати з села на репетиції та виступи стає дедалі важче.

Тому зараз ми в пошуку іншого художнього керівника, - каже Голосу Карпат Ференц Тороцкезі.- Дуже хотілося б, аби закладені 160 років тому співочі традиції збереглися і примножувалися”.

Наше видання, вітаючи колектив з ювілеєм, теж бажає йому лише нових здобутків.

Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Читайте на ГК:«Kelme Cup in Beregovo»: у Закарпатті проводять традиційний всеукраїнський футбольний турнір