1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

Закарпатка стала “золотим лауреатом” Національного конкурсу поезії в Угорщині (ВІДЕО)

19.10.2021 08:36 Культура 0

Жофія Торпоі зайняла друге почесне місце у Всеугорського конкурсу декламаторів віршів.

Закарпатка стала “золотим лауреатом” Національного конкурсу поезії в Угорщині (ВІДЕО)

Як повідомив сайт InfoPost, у неділю в Будапешті, у приміщенні Національного театру, відбувся фінал всеугорського конкурсу декламаторів віршів. Друге почесне місце та диплом лауреата отримала Жофія Торпоі – студентка із закарпатського Берегова (її родина, в якій батьки виховують п'ять талановитих доньок, живе у селі Яноші).

Національний конкурс поезії відбувався в Угорщині вже вшосте за сприяння Асоціації угорських поетів. Конкурс складається з трьох раундів, третій – суперфінал у прямому ефірі, де виступали 32 найкращі конкурсанти за рішенням журі та голосуванням глядачів. Для участі конкурсанти мали не лише прочитати вірш, але й створити відеокліп. Жофія Торпоі підготувала кліп на вірш Яноша Пілінскі (1927-1981).

Участь у конкурсі мали право брати декламатори угорської поезії не лише з Угорщини та Карпатського басейну, а з усього світу. Основною метою було надання нової інтерпретації класичної та сучасної поезії, популяризація різноманітності угорської мови за допомогою поезії та зміцнення культурну ідентичність. Лауреати отримали грошові премії – від 50 000 до 100 000 форинтів.

Нагадаємо, на автошляху Н-09 на Закарпатті сталася ДТП: оприлюднено фото аварії (ФОТО)

Найсвіжіші новини: