1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді відкрили виставку до 130-річчя з дня народження Йосипа Бокшая (ФОТО)

15.10.2021 17:22 Культура

Про це повідомила Прес-служба Ужгородської міської ради.

Про це повідомила Прес-служба Ужгородської міської ради.

Виставку до 130-річчя з дня народження Йосипа Бокшая відкрили сьогодні в Закарпатському обласному художньому музеї, який носить ім’я корифея крайової школи живопису.

Представлені близько сотні робіт, зокрема й графічні аркуші, ескізи. Керівник музею Франциск Ерфан зазначив, що це – гарна нагода побачити більший обсяг творів Йосипа Бокшая, бо постійно в музеї вони експонуються лише в одному залі, що виставка дає змогу вкотре відчути вагу і значення митця, відкрити для себе щось нове навіть у добре знаних полотнах.

 Мистецтвознавець Олена Приходько розповіла, як із приходом більшовицької влади твори сакрального мистецтва було наказано знищувати, а роботи Бокшая вдалося сховати і зберегти, аж до 1991 року про їх існування широкий загал нічого не знав.

Ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник розповів про освіту Йосипа Бокшая і його педагогічний вплив на наступні покоління митців Закарпаття.

Серед гостей відкриття виставки були також в.о.міського голови Ужгорода, заступник міського голови Вадим Борець, дипломати Генеральних консульств Угорщини та Словаччини, митці, творча інтелігенція Закарпаття.

 Після урочистої частини відбулася Архієрейська Подячна Служба Божа, на якій служив Преосвященний владика Ніл Мукачівської греко-католицької єпархії. 

Нагадаємо, Каменських здивувала фото з відомим актором (ФОТО) 

Читайте на ГК:Пекучий біль і смуток: ще один закарпатець поліг на полі бою (ФОТО)
Читайте на ГК:"Щирий, добрий і з відкритий серцем": на Закарпатті прощалися з полеглим Героєм (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді водія з непритомною пасажиркою супроводили під сирени
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська