Сім'я Ботош із села Нижня Апша збирала речі для музею цілих 35 років.
За словами Олени Ботош, у ньому представлені предмети румунської культури ХІХ-XX століття. Відкрили музей в 2014 році, пише Суспільне Закарпаття.
Перший предмет, із якого розпочалася музейна справа, була гасова лампа, сім’я купила її в сусідки у селі Нижня Апша, – розповіла Олена Ботош. За її словами, в музеї можна побачити, яким був побут румунів.
"Де б ми не були, та коли бачили якусь національну річ ручної роботи, одразу намагались домовитись, чи то з тією жінкою, чи то з якоюсь родиною, щоб придбати або, можливо, отримати у подарунок, чи навіть домовитись про бартер" — розповіла Олена Ботош.
У музеї представлені меблі, рушники, одяг, прикраси та книги. Олена на вихідних допомагає чоловіку доглядати за музеєм, а Іон Ботош працює там щодня.
"Якщо я знаю, що навіть подолавши 100 км, мені вдасться відшукати щось цікаве, притаманне румунам, то я поїду туди та поцікавлюсь, чи воно дійсно того варте, і якщо так, то обов’язково придбаю", — сказав Іон Ботош.
Хаті, в якій створили музей, за словами Олени, понад 200 років. Це власний будинок сім’ї Ботош.
"Якщо у народу немає традицій, то це вже пропащий народ, він вже вимирає… А якщо він не береже своїх традицій, не знає своїх пісень, свого національного вбрання, то цей народ — вже нічий", — каже Олена Ботош.