1. Головна
  2. >
  3. Культура

На Свалявщині завершився міжнародний пленер скульпторів (ФОТО)

251
Культура Свалява

Крім закарпатців, у його роботі взяли участь сім митців з різних країн світу.

Організувала їх творче зібрання на теренах нашого краю громадська організація ”Pro Arte – Мукачево” (голова Петер Матл). Саме на її запрошення до нас приїхали відомі митці Александар Ефтімовскі з Македонії, Таня Премінгер з Ізраїлю, Мерт Каан Бурназ із Туреччини, Саід Ахмаді з Ірану, Йорг ван Дал з Бельгії, Кіріл Крохолєв з Булорусі та Олег Путрашик з України.

Темою нинішнього пленеру стало “Нове дихання”, яке його учасники старались відобразити у своїх роботах.

Працюючи над створенням дивовижних композицій з каменю, дерева, інших компонентів, митці мали змогу відвідати також визначні місця Закарпаття, познайомитись з його самобутньою історією, взяти участь у різноманітних культурно-освітніх заходах та програмах. Часто навідувались у табір до майстрів групи здібних школярів регіону, що інтересуються цим жанром.

“Ми вже створили в області своєрідний скульптурний шлях, по маршруту якого встановили вже близько 60 композицій, виготовлених на попередніх восьми пленерах,- поділився з Голосом Карпат Петер Матл. – Маємо намір у перспективі сформувати і подібний міжнародний проект. Творчі доробки митців старались розміщати у віддалених населених пунктах, аби цим самим зробити їх привабливими для туристів. Попри це плануємо закласти у Чинадієві парк скульптур, який би став центром пересікання названих маршрутів.”

Із успішним завершенням двотижневого пленеру його учасників вітали директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА, відомий театральний режисер Євген Тищук, голова профільної комісії обласної ради, директор інституту мистецтв ім. Небесника Наталя Шетеля, консул дипломатичної установи Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар. За вагомий вклад у розвиток мистецтва, зміцнення міжнародних культурних зв’язків Петеру Матлу вручили Грамоту ОДА.

Привітати присутніх на торжестві з ужгородської Есені приїхали самодіяльні танцюристи відомого гурту “Ритм”, яким ось уже кілька десятків років керує визнаний фахівець Тібор Сабов.

Нагадаємо, Призупинив роботу КПП “Косино-Барабаш”: відома причина.

Читайте також: