1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Міжнародний джазовий фестиваль у Берегові завершився феєричним виступом угорського гурту (ФОТО)

05.09.2021 10:28 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Закривав свято музики в місті над Верке всесвітньовідомий колектив з сусідньої держави – тріо Петера Шаріка.

Нагадаємо, що в п’ятницю на сцені “Арена Берегово” з великим успіхом виступили джазові ансамблі з Чехії – тріо Райнішек,  та віртуози з Ужгорода – “Папп-джаз-квартет”. Голос Карпат детально писав про подію.

А в суботу на підмостках оновленого амфітеатру свою майстерність демонстрували піаніст з Польщі Пйотр Вілезол з партнерами, словацьке тріо АМС підсилене соло-гітаристом Самуелом Марінчаком та популярний колектив з Угорщини – тріо Петера Шаріка.

Поважних гостей вітали Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі та консул дипломатичної установи Польщі у Львові Томаш Коваль.

“Джаз – це музика ХХІ століття, яка близька за духом усім народам, що проживають в Центральній Європі,- наголосив Матяш Сіладі.- І в кожній країні континенту є її чудові виконавці, в тому числі на Закарпатті. Берегово, яке дало притулок сьогоднішньому фестивалю, також зайняло своє гідне місце на мапі проведення подібних мистецьких заходів.”

Томаш Коваль теж акцентував, що гордий тим, хто представляє його країну на нинішньому святі. Це відомий у всьому світі піаніст-віртуоз Пйотр Вілезол.

“Він один з найталановитіших джазових виконавців у Європі,” - писав про нього фаховий журнал “Bluz and Soul”. – Зі своїм альбомом  “Human Things”  музикант потрапив у пантеон найвідоміших польських джазменів.”

Поряд з Вілезолом свій талант підтвердили на берегівських підмостках  неймовірною грою контрабасист Міхаел Баренскі та ударник Лукаш Жіта.

А спеціально привезений для Пйотра концернтий рояль під пальцями музиканта просто творив чудеса.

Словацьке тріо АМС було створене двадцять років тому. Кожен її член – клавішник Петер Адамковіч, бас-гітарист Мартін Марінчак та ударник Станіслав Цванцігер, сольними імпровізаціями довели, що вони справді одні із кращих. Підсилена молодим соло-гітаристом Самуелом Марінчаком група викликала хвилю позитивних емоцій в аудиторії, а дотепні коментарі до номерів керівника колективу – бурхливі оплески. Репертуар АМС базується на стилі мейнстрім, але музиканти вдало доповнюють його своїм оранжуванням, що робить їх впізнаваємими серед шанувальників.

“У Берегові почуваємо себе як вдома,- заявив Петер Адамковіч.- Тут чудова публіка, а це допомагає нам викластится по максимуму.”

Закривало фестиваль знане угорське тріо Петера Шаріка у складі самого засновника та контрабасиста Тібора Фоної і ударника Аттіли Палфі. Їх твори широко відомі не лише у країнах Європи, а й у США та на інших континентах. У Брегово гості привезли переважно обробки композицій генія класичної музики Бейли Бартока.

“Його твори надзвичайно складні й незрозумілі,- з гумором анонсував номери Петер Шарік.- Але ми постарались переписати їх так, щоб вони стали доступними для кожного, хоч зіграти їх все таки важко.”

Блискуче виконали музиканти й кілька відомих угорських народних пісень у своєму оранжуванні, які разом з ними співали всі присутні на “Берегово Арені” глядачі. Зокрема, сподобалась аудиторії мелодія “Зірка, зіронька”, яку спільно з шанувальниками майже професійно підспівував знаний скульптор з Мукачева Петер Мадл.

Створив Петер Шарік із глядачів і символічний “Берегсаський джазовий хор”,  який по завершенні виступу несамовито скандував “Браво!”

“У нас в запасі ще є одна румунська мелодія, тому із задоволенням на прощання даруємо її вам,”- знову дотепно звернувся до присутніх керівник гурту.

Наприкінці попросили Петера Шаріка поділитися враженнями від виступу. Ось що він сказав:

“Першопрохідцям завжди важко. До нас, мабуть, ще ніхто на брався переписати класику на джаз, хай вибачить нам Маестро (Бейло Барток. Ред.) І дуже раді, що наші переоранжування так схвально сприйняла публіка, яка в Берегові, ну просто фантастична. Якщо нас будуть запрошувати сюди, обов’язково ще приїдемо. І через 10, і через 20, а можливо й тридцять років,”- усміхаючись прокоментував пербування на сцені “Арена Берегово” відомий угорський музикант. 

Як і вчора, розігрувалась лотерея. Щасливі квитки тягнули ведучі Іболя Орос та Імре Сабов. Так само, як і в п’ятницю, Фортуна знов усміхнулась родині теж заного музиканта Карла Глогера: один з основних призів – кошик з солодощами та ігристими напоями,  дістався його внучці. А путівку на дводенне безкоштовне перебування в розважально-готельному комплексі “Гелікон” виграв медпрацівник “швидкої допомоги” Степан, котрий просив не називати його прізвища. 

Нагадаємо, MELOVIN у чорній сукні здивував епатажним образом (ФОТО)

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська