1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Випускникам фахового коледжу Закарпатського угорського інституту вручили дипломи (ФОТО)

10.07.2021 13:00 0 Культура
 

Кваліфіковані працівники та молодь із професією відіграють надзвичайно важливу роль у сучасному суспільстві.

Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ вважає вкрай необхідною професійну підготовку молоді, саме тому при виші був створений Фаховий коледж, який готує молодих спеціалістів.

9 липня у Берегові дипломи отримали 66 випускників Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Після привітання гостей до випускників та присутніх звернувся ректор інституту Іштван Черничко. «Сьогодні святкуємо не отримання дипломів та завершення навчання, а відзначаємо молодих людей, які заслужили дипломи й чекають на їх вручення», – наголосив ректор. За його словами, молоді люди, які сьогодні отримають дипломи, заслуговують на визнання, оскільки успішно досягли мети, яку поставили перед собою кілька років тому.

«Зичу і після отримання диплому мати достатньо сили, сміливості і наполегливості для реалізації своїх подальших планів», – побажав випускникам Іштван Черничко.

Директор Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Каталін Шовш, підсумовуючи минулий навчальний рік, розповіла про його особливості, успішно реалізовані завдання, проведені заходи, участь у конкурсах та інші події.

Підкреслила – вона дуже пишається тим, що цього року коледж вручає рекордну кількість – вісім дипломів із відзнакою.

«Ви ще не знаєте, але шлях тільки починається, – звернулася директор до випускників. – Позаду – багато іспитів, презентацій, рефератів, захистів. Все це вимагало багато роботи, тож хочу висловити свою повагу, шану за те, що все це виконали», – зазначила Каталін Шовш та подякувала всім, хто допоміг успішно завершити навчальний рік.

«Нехай ваше життя буде сповнене віри та надії, бажаю подальших успіхів», – підсумувала директор.

«Фаховий коледж, який функціонує з 2014 року, – єдиний на Закарпатті угорськомовний фаховий коледж, який надає не лише середню освіту, а готує й дипломованих спеціалістів. Відтак молодь може обрати, чи навчатися далі у вищих навчальних закладах, чи працювати за спеціальністю», – наголосив, у свою чергу, Генеральний консул Угорщини у м. Берегово Матяш Сіладі. Він висловив упевненість, що отримані знання будуть міцним фундаментом у подальшому навчанні та в професійній діяльності. «Будьте успішними тут, на Закарпатті!» – резюмував дипломат.

Директор департаменту Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини Янош Буйдошо передав вітання від імені Державного секретаря Арпада Яноша Потапі.

«Сьогодні Закарпатський угорський інститут та його структурні підрозділи не лише відіграють помітну роль у вищій освіті угорців рідною мовою на Закарпатті, а й зобов’язуються плекати та зберігати національну культуру, традиції та спадщину угорців. Тут вдалося створити такий освітній та громадський простір, який угорці Закарпаття відчувають своїм», – повідомив Янош Буйдошо. За його словами, заклад можна вважати унікальним через те, що молоді люди, які навчаються тут, підготовлені не лише до професій, котрі вони обрали, але й до своїх ролей у житті громади.

Фаховий коледж Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ у 2018–2019 навчальному році започаткував ініціативу «Студент року». Нагороду може здобути учень другого, третього або четвертого курсу, який подає позитивний приклад у закладі своїм одноліткам, добре або відмінно вчиться, має добру чи зразкову старанність, виділяється серед студентів людяністю, доброзичливим ставленням до інших студентів та педагогів, соціально активний, розсудливий, чуйний, емоційно та інтелектуально розвинений. У 2020–2021 навчальному році на це звання номінували 23 студентів, з яких звання здобув Антал Швец, котрий навчається на четвертому курсі за спеціальністю «прикладна математика».

Відтак, свою вдячність висловили випускники. Зокрема, студенти виконали пісню, затим від імені випускників слова вдячності педагогам і батькам висловили Іштван Шімон, Богларка Матюш та Біанка Товт. Затим Домініка Геє та Золтан Ващак продекламували вірші.

Випускники, за традицією, склали обітницю, текст якої зачитала Вівіен Баторі, випускниця за спеціальністю «облік та аудит».

На завершення урочистостей представники історичних церков – настоятель римо-католицької парафії Берегова Янош Молнар, провідний пастор Реформатської громади Ференц Тарацкезі та греко-католицький священник Іштван Мароші попросили Божого благословення на випускників та всіх присутніх.

Джерело.

Читайте на ГК:“А кажуть, що гроші не пахнуть”: пес унюхав солідну суму валюти у сумках жіночок (ФОТО)
Читайте на ГК:«Його напрямок — це безпілотні системи і розвиток застосування дронів нашими воїнами»: берегівчанин став заступником головнокомандувача ЗСУ (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата для закарпатців: клята війна забрала життя ще одного захисника (ФОТО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська