1. Головна
  2. >
  3. Культура

В обласноу муздрамтеатрі відбудеться вистава за творами сучасного ромського письменника із Виноградівщини

0 Культура Новини Виноградова

Закарпатський муздрамтеатр розпочав роботу над виставою «Чіріклі (Циганська мати) » за творами сучасного ромського письменника Миколи Бурмека-Дюрі із Виноградівщини.

В обласноу муздрамтеатрі відбудеться вистава за творами сучасного ромського письменника із Виноградівщини

Він є першим ромським літератором Закарпаття, який почав писати українською мовою про життя своєї громади. Побачили світ вже кілька його книжок, що носять переважно біографічний характер.

Міжнародний фонд «Відродження» вирішив підтримати постановку вистави про сучасне життя ромів Закарпаття, в якій підіймається чимало гострих тем. Зокрема, співжиття з українською більшістю. Інсценізацію на основі творів Миколи Бурмека-Дюрі здійснив драматург Олександр Гаврош, який написав моноп’єсу, головну роль в якій виконуватиме заслужена артистка України Наталія Засухіна.

Режисером вистави є заслужений діяч мистецтв України Анатолій Канцедайло, який приїхав на постановку з Дніпра. Він довгі роки був головним режисером Дніпровського, Херсонського та Івано-Франківського обласних українських театрів, має досвід постановок і на Закарпатті. Зокрема, торік поставив у Мукачівському драмтеатрі моновиставу про голодомор «Свято солодкої лободи», за яку виконавиця головної ролі Сірануш Матл отримала міську премію імені Олександра Духновича.

Прем’єра вистави «Чіріклі» запланована на початок нового театрального сезону. Джерело

Читайте також: