1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Цими вихідними в Словаччині святкуватимуть День русинів

11.06.2021 18:09 Культура

Русини, третя за чисельністю національна меншина у Словаччині, відзначатимуть "свій день" на вихідних у Меджилаборце.

Русини, третя за чисельністю національна меншина у Словаччині, відзначатимуть

Як повідомив TASR Йозеф Бадіда, член Русинського Відродження в Словаччині (РОС), 12 червня словацькі русини не вибрали випадково своє свято.

"Ця дата історично пов'язана із завершенням першого з'їзду слов'янських націй Австро-Угорської монархії в 1848 році, під час 1-ї Чехословаччини масові святкування Днів руської культури були організовані в Прешові, а в 1933 році знову в Прешові, в на площі перед нинішнім театром Йонаша Заборського. пам'ятник великому русинському будителю Олександру Духновичу ", - пояснив він. З іншого боку, Меджилаборце сприймається русинами як їх "столиця".

Святкуванню Дня русинів 2021 року передуватиме у п’ятницю, 11 червня, покладання квітів на могилу найважливішого русинського політика 19 століття, члена угорського парламенту, імператорського посланника та співзасновника словацької «Матіки». Адольфа Добрянського в Чертіжне.

Основна частина заходу відбудеться у суботу (12 червня). Урочиста хода широкої громадськості від муніципального офісу в Меджилаборце до Будинку культури запланована на 15.30, а учасники відзначать 30-ту річницю першого Всесвітнього конгресу русинів, який відбувся у 1991 році в Медзілаборце. На місці також відбудеться культурна програма.

"Суттю всього заходу повинні бути урочисті богослужіння в Інтерлаборанських храмах у неділю, 13 червня, вранці", - додав Бадіда.

Традиційними русинськими "бастіонами" у Словаччині є північно-східні райони Сніна, Гуменне, Медзілаборце, Стропков, Свидник, Бардейов та Стара Любовня, але все більше русинів мешкає і у великих містах.

Окрім Словаччини, карпатські русини живуть у кількох країнах світу, таких як Польща, Україна, Угорщина, Румунія, Сербія та США.

Нагадаємо, Статус русинів та їх визнання: для чого на Закарпаття приїздив Голова Комітету ВРУ з питань прав людини (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Пригоди ведмедя у Словаччині: тварина вільно бігає містом і кидається на перехожих (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екзотична тварина вражає місцевих жителів: у засніжених горах блукає несподіваний гість (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Словаччина ще на рік продовжила тимчасовий захист для українців
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська