1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові залучають дітей до чарівного світу класичної музики (ФОТО)

05.06.2021 11:17 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

У Закарпатському угорському інституті відбувся заключний концерт учасників програми “Чарівність музики”, яку здійснював благодійний фонд “Геніус”, що діє при ЗУІ.

“Де б ми не жили на планеті, музика завжди нас єднає”.

Такими словами розпочала своє вітання юним піаністам та їх наставникам директор фонду Наталія Вароді. Вона ж розповіла, що нинішнього року виявили бажання пройти курс навчання за програмою 23 хлопчики й дівчатки. 14 з них вже займались тут і торік, що свідчить про корисність починання. Протягом 60 занять учні шліфували свою майстерність під керівництвом досвідчених викладачів, діяльність яких координувала лауреат престижної премії Ференці Ліста, знана виконавиця з Будапешта Андреа Варнадь. Загалом з підлітками займались 12 педагогів.

“Наше життя, як клавіатура на роялі,- зауважила Наталія Вароді.- Одного дня світле, іншого – темне. Я ж бажаю, аби у вас усіх було якнайбільше радісних днів і щоб цьому сприяла музика, яка нас згуртовує. Ми не випадково приурочили цей концерт до Дня єднання нації. Адже музика в цьому процесі відіграє не останню роль.”

Подібні побажання висловив і ректор вишу Іштван Черничко.

“Хотілося б, щоб ви знаходили втіху, коли сідаєте за інструмент,”- акцентував молодий професор.

Присутніх тепло вітав також Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.

“Ми раді з того, що Закарпаття має стільки талановитих дітей,” - зауважив дипломат і побажав їм здійснення мрій.

У режимі онлайн до аудиторії звернулась Андреа Варнадь, яка не змогла приїхати на заключний концерт із-за пандемії. До слова, вона спостерігала за виступами протягом усього концерту і в кінці теж висловила свою думку від побаченого.

“Просто зачарована почутим, діти створили справді чарівне дійство,- зворушливо ділилась місткиня з екрану. – У залі побачила справжні музичні паростки, з яких, безумовно, виростуть таланти.”

Відкривали концерт вихованці Берегівської школи мистецтв Шамуел Бобаль та Мелісса Іванюк, які у дві руки майстерно виконали уривок з опери “Весілля Фігаро”. Задушевно й лірично інтепретував “Елегію” Юрія Весняка учень Пийтерфолвівської школи мистецтв Сілард Генці. Віртуозну техніку й темперамент продемонструвала вихованка цього ж закладу Рейка Ладані, яка подарувала глядачам “Токкату” Шамо. Хвилю оплесків викликав виступ наймолодшої учасниці восьмилітньої Біанки Сенек – вона обрала для виконання в’язанку угорських народних пісень. Багато теплих слів можна сказати й про інших учасників та їх наставників, які із хвилюванням спостерігали за своїми підопічними. Різноманітною була і сама програма – звучали твори Моцарта, Шуберта, Чайковського, Кодая, Прокофьєва, Бартока та інших відомих композиторів.

На завершення всім учасникам та їх педагогам вручили сертифікати про участь у програмі та символічні медалі й подарунки.

Насамкінець дітям винесли спеціально виготовлений торт з написом “Чарівність музики”.

Нагадаємо, У Берегівському Європейському домі відкрили стеллу з нагоди єднання угорського народу (ФОТО)

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська