1. Головна
  2. >
  3. Культура

В угорському консульстві в Ужгороді відкрили виставку Петра Шолтеса (ФОТО)

138
Культура Новини Ужгорода

Виставка художника, фанатично закоханого в Ужгород – Петра Шолтеса, відкрилася сьогодні в Генеральному консульстві Угорщини в обласному центрі Закарпаття.

В угорському консульстві в Ужгороді відкрили виставку Петра Шолтеса (ФОТО)

Як відзначив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, у дипломатичному представництві вже не вперше представлені твори Петра Шолтеса, попередня виставка відбулася у 2019 році, тобто незадовго до вимушених обмежень через пандемію і хочеться сподіватися, що із сьогоднішніх урочистостей відновлюється добра традиція проведення мистецьких акцій.

Заступник мера Ужгорода Василь Пинзеник наголосив, що місто гордиться такими, як у Шолтесів, мистецькими династіями, запевнив, що міська влада допомагатиме, аби творами знаних ужгородців змогли насолодитися якомога більше людей.

Досить докладно розповіли про понад півстолітні досягнення 75-річного художника, його численні виставки, полотна у колекціях різних країн світу, численні нагороди від України та Угорщини.

Голова обласної організації Національної спілки художників України Борис Кузьма акцентував, що Петро Шолтес фанатично закоханий в Ужгород, на його картинах наше древнє місто ідеалізоване, бо митець бачить його казковим, неповторним.

Сам художник розповів, що досі малює Ужгород, яким пам'ятає його ще з дитинства, подякував своєму найсуворішому критику – дружині Габріелі і всім, хто прийшов на відкриття виставки, сказав, що не сподівався на таку кількість гостей, бо останнім часом звик, що зазвичай збираються лише сім'я та найближчі друзі.

Особливі подяки усі, хто виступив, висловили Генеральному консульству Угорщини в Ужгороді і за організацію цієї виставки, і загалом за постійну підтримку та популяризацію мистецтва.

Нагадаємо, Закарпатські митники не дозволили угорцю вивезти за кордон старовинне видання.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber