1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Колекція з бабчиної лади»: у Виноградові відкрилась виставка тарілок (ФОТО)

18.05.2021 18:31 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

В Міжнародний день музею у Виноградові відкрилась виставка колекційних тарілок.

Сьогодні у Виноградівському історичному музеї відкрили виставку «Колекція з бабчиної лади». Свою колекцію декоративних тарілок представила Ірина Іванівна Турцанаш, директор Хижанського будинку культури. Вона вже багато років збирає тарілки, як старі, що перейшли в спадщину, так і нові. Усього представлено 78 експонатів.

Ось що розповіла Ірина Іванівна про свою колекцію:

« Здавна повелося, що декоративні тарілки передавались від матері до доньки. Більшість із цих експонатів залишились від бабусі та ретельно зберігались. Інша частина колекції була подарована мені рідними та друзями, які знали про моє захоплення. Тут є тарілки з Угорщини, Румунії, Трансільванії, США, Франції тощо.»

Людмила Степанівна директор історичного музею розповіла про свої дослідження даних експонатів:

«Якщо більшість цих тарілок переходили з покоління в покоління, то їм має бути як мінімум 90 років. Частина цих тарілок з Чехословаччини та Угорщини з відомих порцелянових фабрик, також є німецькі тарілки з фабрики Вільгельмсбург, яка почала випускати порцеляну з 30-х років попереднього століття. Це тільки ті тарілки можна дослідити, що промарковані. Майже всі тарілки на виставці ручної роботи та мають неабияку цінність»

З нагоди сьогоднішньої виставки Василь Степанович Югас, начальник відділу та туризму Виноградівської міської ради, нагородив подякою Ірину Іванівну. А також, з нагоди міжнародного дня музею було відзначено Людмилу Степанівну, директора Виноградівського історичного музею.

Нагадаємо, Дивовижне під ногами: у Виноградові помітили найбільшого жука України (ФОТО)

Читайте на ГК:Чоловік розтопив піч, щоб погрітися: в будинку у Виноградові спалахнула пожежа
Читайте на ГК:На Виноградівщині затримали контрабандистів на тракторі та "розвідників" у кукурудзі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Виноградівщині протягом 30-ти днів 762 людини отримали гуманітарну допомогу від БФ "Виноградів" (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська