1. Головна
  2. >
  3. Культура

ТОП-10 мультгероїв закарпатського дитинства

0 Культура Закарпаття

ТОП-10 мультгероїв закарпатського дитинства

1. Вечернічек - головний герой заставки чеської вечірньої казки

2. Міці Моцко - головний герой заставки угорської вечірньої казки

3. Пат і Мат - чехословацький мультфільм, створений в 1979 - 1982 роках, розповідає про двох сусідів-винахідників, які постійно щось ремонтують і винаходять. У них вічно щось йде не так, і виходять дуже кумедні історії. Всього було знято 91 серія, кожна по 8 хвилин. У серіалі немає діалогів, адже, дивлячись на екран, і так все зрозуміло.

4. Льолік і Болек - один з найпопулярніших польських мультсеріалів. Вперше на екранах він з'явився в 1964 році. А прототипами головних героїв для мультика послужили сини режисера Владислава Негребецького - Ян і Роман. Веселі імена персонажів - це зменшувальні форми від польських імен Болеслав і Кароль. Серіал користувався шаленою популярністю не тільки в Польщі, а й далеко за її межами. До речі, саме цей мультик був єдиним мультиплікаційним фільмом, допущеним на іранське телебачення після революції 1979 року.

5. Вук - угорський мультиплікаційний фільм про пригоди лисеняка Вук, створений в 1981 році на студії «Паннонія-філм» за мотивами книги Іштвана Фекете.

6. Боб і Бобек - головні герої мультфільму - кролики. Мультсеріал почали знімати в 1978 році, і було випущена 91 серія. Загалом, історія така: два кролика живуть в чарівній капелюсі, але фокусника ніколи немає поруч. Сюжети кожної серії комічні, Боб - дорослий розважливий кролик, а Бобек - пустотливий малий кролик. Як і інші чеські мультфільми, цей мультик вчить дітей життя, як не потрапляти в неприємні ситуації, і з нього можна дещо дізнатися про наш світ.

7. Бджілка Майя - герой німецького письменника Вальдемара Бонзельса, опублікована в 1912 році, екранізована в 1975 році у вигляді анімаційного серіалу японською компанією Nippon Animation. У 1982 році вийшла друга частина серіалу - «Нові пригоди бджілки Майї».

8. Кротик - найзнаменитіший, добрий, популярний і цікавий чеський мультфільм. Мультфільм створив чеський художник-аніматор Зденек Мілер в 1954 році, за часів Чехословаччини. Головний герой мультика - кротик, який разом з друзями вивчає світ, вирішує щоденні проблеми, протистоїть ворогам. Одна із серій описує події революції 1968 року.

Загалом, цей добрий мультик створювався як пізнавальний продукт, який допомагає дітям розширювати кругозір. У мультику практично немає слів, але він легко зрозумілий дітям всіх країн. Кожна серія мультсеріалу про Кротика в середньому триває 5-7 хвилин.

9. Рекс - це польський мультиплікаційний серіал для дітей, героєм якого є веселий і добрий песик Рекс. Автор перших випусків - польський режисер Лехослав Маршалек. Всього було створено 65 епізодів з 1967 по 1988 рік. Сюжет мультфільму грунтується на пригоди пса Рекса і його друзів - інших домашніх тварин. Серії тривають по 10 хвилин.

10. Кукоц - черв'ячок є персонажем популярного угорського дитячого мультфільму під назвою «Велика ри-ри-ри-рибалка». Автор цього мультиплікаційного шедевра графік, лауреат премії Кошута, Ференц Шойдік. Цей мультик складається всього з 26 серій, але цього виявилося достатнім, щоб ціле покоління дітей, в тому числі й закарпатських, полюбили цю казку.

Автор: Федір Шандор, президент Закарпатської туристичної організації

Нагадаємо, У Берегові до Дня міста встановили герб із підсвіткою (ФОТО)

Читайте також: