1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

Страсна п'ятниця 2021: звичаї і заборони

30.04.2021 15:00 Культура 0

У цей день не можна шуміти і веселитися. Також заборонено працювати по дому. А якщо спекти великодні паски в останню п'ятницю перед Воскресінням Господнім, то вони довго не зачерствіють.

Страсна п'ятниця 2021: звичаї і заборони

У православному календарі останній тиждень перед Великоднем, який в 2021 році випадає на 2 травня, називається Страсною седмицею і відрізняється високим духовним змістом для вірян, повідомив Кореспондент.

Кожен день із Страсної седмиці називається Великим і несе в собі особливі традиції і обряди.

П’ятниця перед Воскресіння Господнього називається Страсною. Цей день необхідно провести в тиші і молитві.

У Страсну п'ятницю, яка в поточному році випадає на 30 квітня, згадують страждання і смерть Ісуса Христа.

Історія свята

Євангеліє говорить, що в п'ятницю Спаситель з'явився перед судом. Прокуратор Понтій Пілат назвав його бунтарем і підбурювачем і засудив до розп'яття на хресті.

Ісуса стратили на Голгофі. Він сам виніс хрест на гору. Тіло Христа пробуло на хресті три дні, потім воно воскресло. Подія стала головним торжеством у християнстві. Її назвали Великоднем.

Через страту Христа Страсна п'ятниця стала найсумнішим днем ​​в році. У цей день віруючі сумують про Спасителя, який своєю смертю поплатився за людські гріходіяння.

\Традиції та обряди

У Страсну п'ятницю під час богослужінь виконується канон Про розп'яття Господа. Священнослужителі виносять Плащаницю - символічний похоронний саван із зображенням тіла Спасителя, котрий лежить в труні.

Існує легенда про те, щоб викликати благополуччя в цей день. З храму потрібно принести додому 12 свічок, розставити по дому і запалити. Гасити свічки не потрібно. Вони повинні самі догоріти. Також кажуть, що в п'ятницю перед Великоднем потрібно дати милостиню.

Паска, спечена у Страсну п'ятницю, дуже довго не черствіє і не пліснявіє. Крім того, в народі кажуть, що вона володіє цілющою силою.

Що можна і не можна робити на Страсну п'ятницю

У Страсну п'ятницю християнам варто молитися. Працювати в цей день не можна, але дозволено випікати паски. Всю роботу в будинку потрібно закінчити в Чистий четвер.

У цей день суворо заборонено веселитися. Інакше наступний рік буде плачевним.

Прикмети

Якщо в цей день небо зоряне - буде хороший урожай зернових.Якщо весь день хмарно - буде неврожай.

 

Найсвіжіші новини: