1. Новини Закарпаття
  2. >

У Тернополі видали книгу про найвідомішого закарпатця ХІХ століття

24.04.2021 20:36 Культура

24 квітня виповнилося 218 років з дня народження закарпатського будителя Олександра Духновича (1803-1865).

24 квітня виповнилося 218 років з дня народження закарпатського будителя Олександра Духновича (1803-1865).

З цієї нагоди тернопільське видавництво «Навчальна книга – Богдан» видало книжку ужгородського журналіста і письменника Олександра Гавроша «Загадковий Духнович», присвячену постаті одного з найвідоміших закарпатців ХІХ століття. Про це інформує bukvoid.com.ua

Це перше окреме видання про греко-католицького священика-просвітителя, що побачило світ за межами історичного Закарпаття. Власне, бажання познайомити всю Україну з цією  непересічною особою – письменником, істориком, педагогом, церковним і громадським діячем краю -- і стало головною причиною для другого, значно розширеного видання «Загадкового Духновича». Адже довкола   його імені  досі точиться чимало суперечок. Тож ким він був насправді: москвофілом, сепаратистом чи зачинателем українського відродження за Карпатами?

Автор пропонує власне прочитання спадщини «батька Духновича», як називали священика ще за життя.  До книжки увійшли як уривки з щоденників, листів, автобіографій будителя, подані сучасною літературною мовою, так і статті Олександра Гавроша, його ж оповідання про дитинство Духновича «Родинна таємниця» та п’єса про останні години життя духовного батька Срібної Землі «Люб’язнійший приятель». У книжці вміщено також інтерв’ю з найвідомішим духновичезнавцем Оленою Рудловчак, думки авторитетних дослідників, вірш Шевченківського лауреата Петра Скунця. У серії «Ім’я на обкладинці» тернопільського видавництва вже виходили друком  інші документальні книжки Олександра Гавроша про Закарпаття: «Казки і казкарі», «Таємниця Ерделі», «Останній опришок Микола Шугай», «Нескорена Карпатська Україна». 

Нагадаємо, у Виноградові вшанували пам'ять О. Духновича в честь його дня народження (ФОТО)

Читайте на ГК:Як дізнатись справжній пробіг авто
Читайте на ГК:Як не купити потопельника
Читайте на ГК:Гороскоп для всіх знаків Зодіаку: що на них чекає 21 лютого
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська