1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

Вербна неділя 2021: дата і традиції свята

23.04.2021 20:00 Культура 0

Вербна неділя в церковному календарі відзначається за тиждень до Воскресіння Христового - в шосту неділю Великого посту.

Вербна неділя 2021: дата і традиції свята

Про традиції і звичаї цього свята - в матеріалі Korrespondent.net. 

Вхід Господній в Єрусалим або Вербну неділю в поточному році православні віряни відзначатимуть 25 квітня. Саме в цей день Ісус Христос увійшов до Єрусалима для завершення своєї духовної місії - порятунку людства в ім'я християнства. 

Слідом за Вербною неділею йде Страсний тиждень - найсуворіші шість днів перед Великоднем. У день Входу Господнього в Єрусалим дозволяється їсти рибу і рибні страви. 

Історія свята 

Вербним цей тиждень називається через те, що на богослужіннях освячується верба. Верба і пальмове листя в церкві символізують перемогу Христа над смертю і нагадують про воскресіння кожного з нас. Біблія говорить, що за тиждень до Великодня Ісус Христос зі своїми учнями увійшов в Єрусалим на молодому ослі. Люди зустрічали його як Спасителя, укладаючи на шляху гілки і одяг. Народ вигукував: "Осанна Синові Давида! Благословен гряди в ім'я Господнє!" Фарисеї хотіли, щоб народ замовк, але Христос відповів їм: "Якщо вони замовкнуть, то каміння почне говорити!" У відповідь Христос прогнав в Єрусалимі всіх продавців зі словами: "Хата моя є домом молитви, а ви робите з нього печеру розбійників". Ісус в цей день зцілив безліч людей.

Що потрібно зробити у Вербну неділю 

Церква радить сповідатися і причаститися, так як причастя по великих святах - благословення для всього роду. Краще відпочити в колі рідних і близьких. Кажуть, що якщо пересадити кімнатну квітку в цей день, то вона принесе достаток і добробут, якщо добре ростиме. Також для залучення фортуни наші предки їли кілька бруньок верби зранку.

Що не можна робити у Вербну неділю 

Не можна сваритися і робити погані вчинки. Не варто починати нових справ. 

Прикмети на Вербну неділю

Гарна погода - до хорошого врожаю фруктів.

Вітряно в цей день - до прохолодного літа.

Мороз - до врожаю пшениці.

Найсвіжіші новини: