1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

"Родом з Виноградівщини": В Ужгороді відкрили персональну виставку Габора Гомокі (ВІДЕО)

20.04.2021 23:37 Культура 0

Персональну виставку Габора Гомокі презентували у виставковій залі Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

"Родом з Виноградівщини": В Ужгороді відкрили персональну виставку Габора Гомокі (ВІДЕО)

Представити полотна митця планували ще взимку, однак через пандемію захід кілька разів переносили і от нарешті 20 квітня виставку відкрили для поціновувачів, пише "КО".

Габор Гомокі народився в селі Пийтерфолво на Виноградівщині. В свій час закінчив Ужгородський коледж мистецтв ім. Адальберта Ерделі та відділ художньої кераміки Львівської академії мистецтв. Інтенсивно займатися живописом розпочав у 1997 році.

Мав персональні виставки у рідному селі, Берегові, Виноградові та Києві. У 2007 році став членом творчої групи митців ім. Міхая Мункачі Товариства Угорської Інтелігенції Закарпаття.  Він є постійним учасником групових виставок Об’єднання. З 2017-го року є членом Товариства угорських художників Закарпаття ім. Імре Ревеса. З 2004 по 2017 працював директором школи мистецтв села Пийтерфолво.

На своїй персональній виставці в стінах Генконсульства митець презентував широкому загалу 11 картин на різну тематику. Урочисто відкрив захід та привітав гостей перший заступник керівника дипломатичної установи Ласло Куті. Він нагадав, що дипломатична місія поклала перед собою мету – познайомити громадськість з якнайбільшою кількістю талановитих закарпатських художників та дати їм можливість показати свої найкращі роботи. Тож виставка Габора Гомокі далеко не перша, яку тут відкрили на високому рівні.

У свою чергу, Габор Гомокі висловив вдячність Генеральному консульству Угорщини в Ужгороді, яке попри такий непростий час, намагається створити всі умови для розвитку та розквіту культури, влаштовуючи у себе такі експозиції.

«Я вірю в те, що кожен з нас народжується на цей світ з певною ціллю і має своє призначення, як і талант, хоча в кожного він різний. Я вважаю, що свій талант я отримав для того, щоб розвивати його, ділитися ним з оточуючими та передавати свої знання підростаючому поколінню», – додав художник.

Кольорові, мерехтливі, яскраві твори Габора Гомокі майже світяться і викликають глибоке емоційне враження. У його роботах можна помітити особливості стилю, які характерні для керамічного мистецтва, композиційну простоту, стилізацію, декоративність. Габор Гомокі віддає перевагу реалістичному стилю, але імпресіонізм та експресіонізм йому також дуже близькі до серця. Улюблені його теми – пейзажі Тиси, старі котеджі, вуличні сцени та різні натюрморти.

Нагадаємо: «Об’єднані папером»: в Ужгороді відкрилася виставка-продаж графіки (ВІДЕО)

Найсвіжіші новини: