1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Оригінальну акцію до Дня угорської поезії організували гімназисти Берегова (ФОТО)

11.04.2021 21:22 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Учні роздрукували крилаті фрази із творів відомих угорських та закарпатських поетів і розвісили їх в центрі міста.

Серед реалізаторів оригінальної ідеї – Жофія Торпої, Мар’яна Тороцкезі, Шари Копас і Товт.

Нагадаємо: з 1964 року у всіх країнах, де проживають угорці, 11 квітня відзначають День поезії. Саме в цей день народився знаний угорський поет Аттіла Йожеф.

У попередні роки напередодні і в день свята проводились конкурси декламаторів, творчі вечори, зустрічі з митцями і таке інше, але нині у зв’язку з пандемією доводиться обмежуватись віртуальними заходами. Тому й вирішили вихованці Берегівської угорської гімназії вдатися до такої незвичної акції. Вони вибрали для своїх “афішок” вислови Ендре Аді з поеми “Бережу твої очі”, Аттіли Йожефа (“З чистим серцем”), Яноша Пілінскі (“Лист”), Шандора Ремийніка, знаних місцевих митців Ласло Варі Фабіана, Єви Фінти та інших. Листівки розмістили на видних місцях у центрі Берегова: у вітринах торгових закладів, на огорожі реформаторської церкви, декоративних електричних стовпах тощо.

Не забули про День поезії і “винуватці”. Так, з цієї нагоди Єва Фінта опублікувала на “Ютубі” озвучений свій вірш “Прогулянка по берегівському кладовищі”, який пристрасно продекламував актор Закарпатського обласного угорського драматичного театру Аттіла Фереці. Продукцію можна послухати за посиланням.

До знаменної дати виклала в соціальній мережі кілька своїх картин, присвячених творчості угорських митців, художниця, уродженка Берегова Каталін Кадош. Віримо, що згадали про свято й інші шанувальники поетичного слова.

Принагідно зазначимо, що сьогодні відзначає день народження і відомий закарпатський поет та громадський діяч, вихідець з Виноградівщини Дьєрдь Дупка, з чим його і вітаємо!

Нагадаємо, У Берегівському лісгоспі провели показову посадку дерев (ФОТО)

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська