1. Новини Закарпаття
  2. >

Християни західного обряду святкують Великдень

04.04.2021 10:47 Культура

Сьогодні, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень.

Сьогодні, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень.

Цього дня Воскресіння Христове святкують римо-католики, частина греко-католиків і протестантів, а також Фінляндська православна церква.

Як відомо, Великдень є найдавнішим і найголовнішим християнським святом усього богослужебного року і приурочене Воскресінню Ісуса Христа. Для християн цей день символізує перемогу життя над смертю, звільнення від тягарів гріха, перехід зі стану несвободи в царину свободи і любові.

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями - Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гробу, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос, якого вона сприйняла спочатку за садівника, і сказав про своє воскресіння. Радісна звістка надзвичайно швидко поширилася Єрусалимом, а потім і всією Іудеєю.

Святкування Великодня у західних і східних християн майже не відрізняються в основних принципах святкування. Щоправда, дата святкування різниться. Зазвичай західні християни зустрічають Воскресіння Христове раніше, ніж східні, але інколи дати збігаються.

Президент Володимир Зеленський привітав вірян зі святом.

 

Багатство українців – у розмаїтті. Україна стала домом для понад ста національностей. У нас проживають носії різних мов,...

Опубліковано Володимиром Зеленським Субота, 3 квітня 2021 р.
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська