1. Новини Закарпаття
  2. >

В мережі показали колоризовані світлини Закарпаття у міжвоєнну добу (ФОТО)

02.04.2021 22:23 0 Культура
 

Оригінальні фото зроблені дослідницею на Підкарпатській Русі протягом 1919–1922 років.

Світлини оприлюднені у соцмережі Фейсбук на сторінці Transcarpathian Heritage.

"Альбом містить вручну колоризовані у міжвоєнну добу світлини з оригінальних відбитків чеської дослідниці Амалії Кожмінової. Оригінальні фото зроблені дослідницею на Підкарпатській Русі протягом 1919–1922 років і зберігаються в різних архівних інституціях.

Колоризовані копії світлин Кожмінової є частиною приватної колекції Шойфлера (Scheufler Collection), що належить чеському фотографу та колекціонеру Павлу Шойфлеру.

Вперше вдалося достовірно атрибутувати світлини колекції та віднайти спадщину Амалії Кожмінової", - зазначається  в дописі.

 Довідково:

Амалія Кожмінова (чеськ. Amalie Kožmínová) (1876–1951) — чеська етнографка та письменниця.

Після входження Підкарпатської Русі до складу Першої Чехословацької республіки Амалія Кожмінова була призначена інспекторкою шкільного предмету «Рукоділля». Водночас міністерство шкільництва та народної освіти доручило їй дослідити місцеві етнографічні локації.

Амалія Кожмінова стала однією з перших жінок-фотографок, що зафіксували життя та побут місцевих горян. Результатом кількарічної праці дослідниця стала монографія «Podkarpatská Rus. Práce a život lidu po stránce kulturní, hospodářské a národopisné», що побачила світ у 1922 році.

Видання обсягом 125 сторінок містило велику кількість чорно-білих світлин, а також додатки із кольоровими зображеннями народних строїв та орнаментів вишивки.

Нагадаємо: В мережі показали старовинну світлину 1310-річної секвої (ФОТО)

Читайте на ГК:«Я вважаю себе патріотом не на словах, а на ділі»: захисник зі 128 бригади продовжує захищати батьківщину з ампутованою кінцівкою (ФОТО)
Читайте на ГК:“Гостре” око митників: закарпатець “влип” на тисячі гривень та позбувся автомобіля (ФОТО)
Читайте на ГК:Можливі підтоплення та зсуви: закарпатців попереджають про опади та підвищення води у річках
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська