1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Зеленський заговорив по-угорськи вустами берегівчанина (ВІДЕО)

30.03.2021 22:17 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Напередодні президентських та парламентських виборів в Україні ЗЕ-команда звернулася до відомого на Закарпатті гумориста й виконавця пародій Володимира Балацького озвучити на угорській мові уривки з фільму “Слуга народу” та пріоритети плану дій створеної політичної сили.

“Завдання було не з простих,- ділиться з нашим виданням берегівчанин.- Адже довелося “підбирати голос” не лише під Зеленського, а ще п’ятьох персонажів, яких зіграли знані актори Володимир Горянський, Станіслав Боклан, Юрій Гребельник, Володимир Осадчий та Арам Арзуманян.”

Переклад наданого тексту на угорську мову здійснював сам Балацький. І тут теж доводилося розміщати акценти, шукати відповідності традиційним фразеологізмам та лайкам. Зрештою, після копіткої праці все уладили, діалоги героїв вийшли колоритними й динамічними.

“Після перемоги на президентських виборах нам зателефонували з виборчого штабу Зелеського, подякували за відмінно виконану роботу й висловили припущення, що угорські “дублі” здаються емоційно виразнішіми за українські оригінали,”- каже Голосу Карпат Володимир.

Після цього йому з сином – оператором-монтувальником Закарпатського обласного телеканалу ТВ 21, доручили озвучити по-угорськи й ролик до парламентської кампанії.

Балацький мав власну телестудію, на якій створював цікаві програми для кабельного телебачення Берегівщини. Часом записували по 16 годин ефіру за добу. Професійний вишкіл разом з сином пройшли на фестивалі документальних фільмів в Угорщині, де пізніше вибороли спеціальний приз глядацьких симпатій та перше місце на перегляді стрічок культурної тематики в серпні 2015 року.

“На гала-вечері кожна з делегацій виносила на перегляд присутніх одну зі своїх робіт, які не брали участі в конкурсі,- згадує Володимир.- У 2020-му ми запропонвуали для ознайомлення саме уривки на угорській мові з політичної комедії “Слуга народу”. Успіх був неймовірний!”

На жаль, нинішнього року теле-команда Балацького із-за коронавірусу не братиме участі у традиційних оглядинах документальних фільмів в Угорщині - їх просто перенесли. Тому непосидючий гуморист вирішив закцентувати сили на створенні музичних композицій на власні слова та поезії відомих авторів, які блискуче інтерпретує створений ним рік тому ансамбль під назвою “Життя” (Голос України писав про цю неординарну групу). Під час карантину колектив записує свої програми в онлайн-режимі та поширює їх через соціальну мережу. А щоб не виступати повністю в порожньому залі, запрошує на ці міні-концерти близьких друзів, знайомих, переважно творчу інтелігенцію. Приміром, нинішньої неділі насолоджувались музикою гурту знаний скульптор Петр Матл із дружиною, художник з Мукачева Олександр Мондич, інші особистості.

Читайте на ГК:Епідемія грипу на Закарпатті: відомо, де та які школи перейшли на "дистанційку"
Читайте на ГК:Пам'ятка архітектури ледь не перетворилася на попіл: на Берегівщині рятували храм від вогню (ФОТО)
Читайте на ГК:"Ще такого світ не видів": на Закарпатті "пачкарі" придумали незвичайну схему (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська