1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Берегівська група “Життя” відтворює його в усіх реаліях (ФОТО)

29.03.2021 16:15 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Створив колектив рівно рік тому відомий закарпатський гуморист і виконавець Володимир Балацький, більше знаний як Піткін.

Крім керівника ансамблю, до нього увійши теж популярні в минулому музиканти-віртуози Іштван Голуб (соло-гітара, головний аранжувальник пісень колективу), Йожеф Шарінскі (бас-гітара), Лайош Пирчі (клавішні) та молодший син засновника Домінік (ударні).

Неспокійна творча натура Володимира, якого пам’ятають і люблять на Закарпатті та в сусідній Угорщині передусім як талановитого пародиста, прагнула привідкрити завісу на реалії життя, людські цінності, які допомагають нам вижити в цей непростий період, з допомогою поезії, покладеної на музику.

Переважну більшість пісень і слів до них написав сам Балацький, окремі поетичні твори дарували Піткіну для озвучення друзі-літератори, як от закарпатський письменник Шандор Балог. Про що ж співає “Життя”? Про правду і брехню в суспільстві, про любов до рідного краю, гостинність його господарів, їх будні з усіма нинішніми реаліями, про наші почуття й болі, про любов і духовність, війну і мир, словом про все, що нас оточує кожен день.

Особливе місце в репертуарі колективу займають мелодії про рідне Берегове (“Берегсас – найгарніший варош”, “Берегсас” ), які давно стали своєрідною візитівкою міста. Автор останньої – Володимир Балацький. Привертають увагу композиції філософського змісту “Влада”, “Тут і зараз”, “Молодість прекрасна” та інші. Відчувається, що автор тяжіє до переосмислення сьогоднішніх реалій, яке, за совами самого виконавця, приходить до нас уже в зрілому віці.

У період карантину музиканти започаткували популярну сьогодні онлайн-форму спілкування з глядачем. Але щоб не грати в порожньому залі, запрошують на перегляди репертуару близьких друзів, знайомих у невеличкий клуб, створний в оселі Піткіна. Раніше від давав тут міні-вистави для дорослих і дітей, які теж транслював через соціальну мережу. Благо, син Домінік розуміється на сучасних технологічних процесах. Зараз приміщення перетворилось у творчу лабораторію ансамблю.

Учорашньої неділі тут відбулася вже п’ята за ліком онлайн-трансляція, на якій були присутні відомий закарпатський скульптор Петер Матл з дружиною, знаний мукачівський художник Олександр Мондич, інші творчі особистості. Після концерту всі вони схвально відгукувались про ініативу Володимира, репертуар колективу, високу виконавську майстерність його учасників.

“Це просто чудово, що у такий складний період група “Життя” дарує землякам хоча б годинне спілкування із прекрасним, примушує замислитись над нетлінними реаліями нашого буття, спонукає до певних дій,”- поділився з Голосом Карпат Петр Матл.

Його підтримав і живописець Олександр Мондич, інші присутні.

До слова, знаний скульптор відкрився вчора ще однією гранню свого дарування. Не дарма кажуть, що талановита людина є такою у всьому. Митець вразив усіх філігранною грою на губній гармошці, яку одразу підхопили й музиканти, додавши власну імпровізацію.

Майже півтора години пролетіли непомітно, подарувавши позитивні емоції як від задушевного виконання Володимира Балацького, так і професійної гри всіх членів ансамблю, аранжування Іштвана Голуба, бек-вокалу Йожефа Шарінскі.

“Хотілося б, аби чим швидше закінчився цей карантин і мали б змогу виступити перед ширшою аудиторією, - акцентували в розмові з нами музиканти.- Адже грати для солідної публіки значно легше, відчуваючи її реакцію, сприйняття наших пісень.”

Сподіваємось, що цей час таки настане і група “Життя” наживо насолоджуватиме глядачів своїм талантом та майстерністю.

 Нагадаємо, У Херсоні губернатор і мер взяли участь у вечірці з напівголими дівчатами (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Читайте на ГК:«Kelme Cup in Beregovo»: у Закарпатті проводять традиційний всеукраїнський футбольний турнір
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська