1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У чотирьох замках Закарпаття проведуть протиаварійні та консерваційні роботи

27.03.2021 11:50 Культура ВАЖЛИВО

Це відбудеться у межах реалізації проєкту «Збереження замків Закарпаття», який підготувало Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття».

Це відбудеться у межах реалізації проєкту «Збереження замків Закарпаття», який підготувало Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття».

Про це повідомляє Закарпатська обласна рада у Фейсбуці.

Роботи передбачають очищення простору навколо залишків замків, антисептичне оброблення та укріплення спеціальними дерев’яними конструкціями залишків стін, пересівання сотень кубометрів ґрунту у кожній споруді, з’єднання окремих елементів залишків та накривання укріплених конструкцій тимчасовими дашками.

Такий комплекс робіт, на думку фахівців, дасть можливість зберегти чотири замки на 3-5 років принаймні у тому вигляді і стані, у якому вони перебувають зараз, і плавно перейти до реалізації проєктів з їхньої реставрації та/або музеєфікації.

Повідомляється, що на цьому етапі розробили чотири проєктно-кошторисні документації на підготовку та проведення протиаварійних і невідкладних консерваційних робіт Королівського, Виноградівського, Квасівського та Середнянського замків.

За словами проєктантів, найменш об’ємні – заплановані роботи у Квасівському замку, а найбільш масштабні — у Королівському. Також існує проблема під’їзних доріг до всіх об’єктів, крім Середнянського замку. А ще — питання з прилеглими охоронними територіями до цих пам’яток. Наприклад, у Виноградові майже впритул до замку наблизився приватний житловий сектор.

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров додав, що відновленням закарпатських замків зацікавилися й наші угорські сусіди. У зв’язку з цим, в майбутньому можна розглянути питання про залучення їх як партнерів до відновлення цієї частки історичної спадщини Закарпаття.

Проєкт “Збереження замків Закарпаття” розроблено АРР «Закарпаття» як продовження уже реалізованого проєкту «Збереження Середнянського замку та замку «Сент-Міклош» у межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей та діючого проєкту HUSKROUA /1702/3.1/0091 «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного Шляху» у межах Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна Європейського Інструменту Сусідства за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Нагадаємо, Закарпатські медики розповіли про антитіла до коронавірусу: як відбувається захист організму (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Поліція Виноградова затримала рецидивіста за торгівлю наркотиками: зловмисника вже утримують в ізоляторі (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті знову сидітимуть без світла: відома причина
Читайте на ГК:На Закарпатті знову сидітимуть без світла: відомо, де не буде електроенергії 4 березня (СПИСОК)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська