1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті під час карантину зачинені всі музеї для відвідування: як вони працюють без відвідувачів (ФОТО)(ВІДЕО)

16.03.2021 17:49 0 Культура
 

Другий тиждень зачинені музеї для відвідувачів у нашій області.

 Таке рішення прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідно до червоної зони, до якої віднесли Закарпаття 8 березня, пише Суспільне.

З 8 березня Мукачівський історичний музей зачинений для відвідувачів. За словами директора Михайла Белеканича, зараз приходити сюди можуть тільки працівники закладу.

"Закриті не тільки музейні експозиції, а й територія загалом. Працівники, звичайно, працюють. Хтось дистанційно – науковці, екскурсоводи, тобто вони готують матеріал. Працівники з благоустрою, звичайно, тут, тобто їм нічого не заважає дотримувати дистанцію, піклуватися про благоустрій території. Так само адміністрація на роботі, ми працюємо", — розповів Михайло Белеканич.

За період січня-березня цього року Мукачівський історичний музей відвідало на 6 тисяч менше туристів, ніж за такий самий період торік.

Михайло Белеканич каже: "Якщо взяти попередній рік до березня, то попереднього року нас відвідало 27 тисяч людей, а цього року 21 тисяча. Чому так зменшилося? Через те, що в січні ми були на карантині, тобто не було можливості людям так відвідувати замок, як попереднього року. Звичайно, це вплинуло на те, що в нас не так багато зараз коштів, щоб відкривати нові експозиції. Тому ми надіємося, що скоро відкриємо територію, прийдуть туристи й ми зможемо нормально функціонувати".

Музей народної архітектури та побуту в Ужгороді зачинений для відвідувачів з 9 березня.

Директор музею Василь Коцан говорить: "Поточна робота в усіх напрямках – господарська, наукова, експозиційна – не припиняється, тобто музей працює. Музейні доглядачі, господарський відділ працюють над приведенням музейних об’єктів до відповідного стану й підготовки до туристичного сезону. Реставраторка з тканини працює в підвальному приміщенні. Хіміки-консерватори мають окреме приміщення на території нашого музею".

За словами директора музею Василя Коцана, до пандемії впродовж року скансен відвідували близько 150 тисяч людей. "Через пандемію коронавірусу ми мали близько 40 тисяч відвідувачів (у 2020 році – ред). Цього року точну цифру вам не скажу, але знову ж у зв’язку з цими подіями, коли немає можливості, приблизно до 10 тисяч, не більше. Основний бюджет музею, який закладений, бо ми фінансуємося з державного бюджету, його не завжди вистачає, а будь-яку нестачу тієї чи іншої статті ми доплачуємо за спеціальний фонд музею", — розповів Василь Коцан.

Музеї для відвідувачів відкриють після того, як Закарпаття вийде з "червоної" зони карантинних обмежень.

Нагадаємо, що Закарпатська піаністка перемогла на Всеукраїнському професійному конкурсі музичного мистецтва

Читайте на ГК:ДСНС попереджає закарпатців про нову загрозу: оголошено третій рівень небезпеки
Читайте на ГК:Королева закарпатської кухні: як правильно приготувати боб левеш
Читайте на ГК:Руйнування за руйнуванням: на Закарпатті земля йде з-під ніг у великих масштабах (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська