1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді з’явиться музей відомого художника Золтана Шолтеса

24.02.2021 09:34 Культура

Про це повідомив Groza-news.info Степан Шолтес, син знаного художника Золтана Шолтеса. Він також розповів, що таку ідею у мистецьких колах обговорюють уже давно і до її реалізації підключився голова Закарпатської обласної ради.

Як повідомляє офіційний сайт Закарпатської обласної ради, чиновники разом з директором комунального закладу Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая Франциском Ерфаном та заступником директора Департаменту культури Закарпатської ОДА, начальником Управління охорони культурної спадщини Миколою Кужельним навідалися, аби оглянути майбутній будинок-музей.

Гостей привітно зустрів син Золтана Шолтеса, народний художник України Степан Шолтес. Він розповідає, що цей будинок у 1929 році для своєї сім’ї збудував професор Ужгородської гімназії Матей Ролейзек, який викладав образотворче мистецтво та геометрію. Після смерті Ролейзека віллу придбав адвокат Золтан Мошкович, від якого її купив Золтан Шолтес.

Майбутній музей містить чотири окремі зали, де окрім 40 робіт Золтана Шолтеса та полотен його сина Степана, можна побачити чимало цінних старовинних речей та творів інших знаних художників Закарпаття.

Серед цих робіт — портрет Золтана Шолтеса, який виконав його товариш Андрій Коцка.

Пан Cтепан каже, що ідея відкриття будинку-музею батька у нього назрівала вже давно, однак до її втілення перейшов після нещодавньої втрати дружини Світлани, коли у будинку лишився сам-один. Згодом продумав експозицію і подав заявку до Художнього музею. Там разом з колегами підготували матеріали до Департаменту культури Закарпатської ОДА. У разі, якщо депутати обласної ради підтримають ідею, має намір оселитися поруч у своєму садовому будиночку. Окремо слід звернути увагу і на вкрай незадовільний стан під’їзної дороги до майбутнього музею.

За задумом, після того, як депутати підтримають збільшення фінансування Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая, на ці додаткові кошти буде відкрито нову філію, до якої буде введено дві штатні одиниці персоналу. Експозиційну площу художник має намір віддати в оренду за символічну ціну.

Обійстя Золтана Шолтеса може стати третім будинком-музеєм на Закарпатті після музеїв Андрія Коцки, що в Ужгороді на вулиці Винничній, 20 та квартири Федора Манайла на вулиці Другетів, 74.

Довідково

Золтан Шолтес (1909-1990) — Заслужений художник України, учень і товариш метрів закарпатського живопису Адальберта Ерделі і Йосипа Бокшая. Він увійшов до класичної спадщини українського образотворчого мистецтва через численні роботи, у яких відображено Закарпаття. Його роботи експонувалися у багатьох країнах Європи і світу. Золтан Шолтес вважається одним з найталановитіших послідовників реалістичної школи. Інтерес до творчості цього закарпатського митця зростає з року в рік.

Нагадаємо, гороскоп на 24 лютого для всіх знаків зодіаку.

Читайте на ГК:Трагедія на Закарпатті: вогонь забрав життя ужгородця (ФОТО)
Читайте на ГК:Водій не впорався з керуванням: у автотрощі на Ужгородщині серйозно постраждала людина (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді аварія: рух ускладнено (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська