1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Культура

Загадкові фігури: в Танзанії виявили дивовижну знахідку (ФОТО)

12.02.2021 21:08 Культура 0

Місце, назване Амак'хі 4, було майстерно розписано таємничими антропоморфними фігурами з надзвичайно великими головами.

Археологи досліджували малюнки, виявлені у скельних сховищах у заповіднику Swaga Swaga Game Reserve в центральній Танзанії. Деякі з них виявилися загадкою. Про це пише Science Alert. 

Місце, назване Амак'хі 4, було майстерно розписано таємничими антропоморфними фігурами з надзвичайно великими головами. Археолог з Ягеллонського університету в Польщі Мацей Гжельчик зміг оцінити, що цьому скельному притулку, принаймні, кілька сотень років. Він майже повністю забарвлений червоним пігментом, за винятком кількох фігур, що нагадують інопланетян. Також серед малюнків зображені тварини, схожі на антилопу гну, антилопи канни і навіть жирафа. 

"Особливої ​​уваги заслуговує сцена, яка зосереджена навколо трьох зображень. У цьому тріо фігури мають стилізовані голови буйволів", - зазначив Гжельчик. 

Оскільки культура народу сандаве, який походить від тих, хто населяв цей регіон раніше, не включає в себе мотиви людей з головами буйволів, малюнки можуть зображати щось інше. 

Недалеко від Амак'хі 4, в районі Кондоа в центральній Танзанії, дві картини наскальних притулків мають сильну схожість з цією трійцею. На місці розкопок Kolo B2 зображені три фігури, що разом стоять, а на Kolo В1 три фігури зображені горизонтально, хоча і лежать на землі. На всіх трьох місцях зображені схожі фігури з великими головами, однак фігури Kolo мають багато смуг, які інтерпретуються як головний убір.

Крім того, у всіх трьох місцях фігури з'єднані лінією, що проходить через середину і всі три мають подібні розташування, а також напрямки кистей і рук.

За словами Гжельчика, між малюнками є одна відмінність - фігури з Амак'хі 4 помітно більше, ніж в Kolo.