1. Новини Закарпаття
  2. >

На Алясці виявили загадкову знахідку

08.02.2021 12:16 Культура

Намисто могло бути першим предметом з Європи, який коли-небудь привезли на територію Північної Америки.

Намисто могло бути першим предметом з Європи, який коли-небудь привезли на територію Північної Америки.

Археологи в січні 2021 року знайшли старовинне намисто, що були заховане глибоко в ямі на Алясці. Про це повідомляє сайт Anchorage Daily News. Намисто було зроблене з синього скла.

За словами археологів, намисто багато років лежало біля входу в підземний будинок на північ від Полярного кола, в невеликій ямі, перш ніж його знайшли. Експерти припускають, що знахідка могла бути першим предметом з Європи, який коли-небудь привезли на територію Північної Америки. 

Як розповіли археологи, намисто було створене у Венеції і могло подолати відстань у більш ніж 10 000 миль у кишенях шукачів пригод-аборигенів, щоб дістатися до Берингової протоки. Пізніше це намисто переправили через океан на Аляску. 

Відзначимо, що під час розкопок у Пуник-Пойнт (місце, де було знайдено намисто), в шістдесятих роках були виявлені дві намистини синього кольору, в центрі кожної з яких був отвір.

Пізніше археолог Майк Кунц з колегами вирішили перевірити місцевість у 2021 році. Археологічна експедиція пройшла не дарма - знахідка перевершила всі очікування.

Читайте на ГК:У РФ родина загиблого окупанта отримала квитки в аквапарк
Читайте на ГК:Тіла виявили у будинку: батько та син загинули страшною смертю
Читайте на ГК:НАТО та ЄС офіційно закличуть Росію вивести війська з України — Politico
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська