1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Історія архітектора із Закарпаття, який будував споруди в Палестині

07.02.2021 14:09 Культура

Відкриття дня — мукачівський архітектор Іштван Корнрайх у 1934 році здобув премію за конкурсний проєкт кварталу модерністського Білого Міста у Тель-Авіві, а його роботи є на трьох континентах

Відкриття дня — мукачівський архітектор Іштван Корнрайх у 1934 році здобув премію за конкурсний проєкт кварталу модерністського Білого Міста у Тель-Авіві, а його роботи є на трьох континентах

Цікаву історію у мережі Фейсбук розповів Олег Олашин.

Далі текст допису мовою оригіналу:

Іштван (Стефан) Корнрайх народився у 1912 році у Мукачеві. Його батько разом з дядьком заснували будівельну фірму Kornreich Testvérek, яка у міжвоєнну добу стала серйозним гравцем на місцевому ринку. Освіту Іштван отримав у Вищій промисловій школі машинобудування, будівництва та транспорту у чехословацькому Дечині.

У 1933 році Іштван Корнрайх емігрував до Палестини. Наступного року він взяв участь в урбаністичному конкурсі на розробку одного з кварталів Білого Міста — модерністського ансамблю у Тель-Авіві, зведеного в традиціях Баугаузу, який нині є у Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Перше місце архітектор не взяв, але, незважаючи на шалену конкуренцію, отримав за свій проєкт премію, еквівалентну 80 000 чехословацьких крон. На той час це була вартість пристойної вілли в Ужгороді чи Мукачеві.

Успіх у престижному конкурсі дозволив Іштвану влаштуватися у архітектурне бюро одного із топових палестинських архітекторів — Беньяміна Чайкіна.

В архітектурному бюро Чайкіна він працював над різними проєктами, реалізованими в Тель-Авіві та Єрусалимі. Ці роки Корнрайх згадував потім як найприємніший період свого життя та кар'єри.

У 1939 році Іштван емігрував до США. Тут вони разом з партнером започаткували проєктно-будівельну компанію Lee & Kornreich, яка спеціалізувалася на проєктуванні та будівництві котеджних містечок. Але це вже зовсім інша історія.

На фото: Іштван Корнрайх (стоїть ліворуч) разом з партнером у 1954 році, США. Табличка будівельної фірми Sajovics és Kornreich на цоколі одного з будинків у Мукачеві.

 

Відкриття дня — мукачівський архітектор Іштван Корнрайх у 1934 році здобув премію за конкурсний проєкт кварталу...

Опубликовано Олегом Олашиным Воскресенье, 7 февраля 2021 г.
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська