1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Маловідома середньовічна церква на Ужгородщині: історик розповів цікаві деталі (ФОТО)

04.01.2021 17:17 Культура

Церква ХІV століття знаходиться в селі Батфа.

Церква ХІV століття знаходиться в селі Батфа.

Про церкву в с.Батфа розповів ужгородський історик Volodymyr Moizhes у мережі Фейсбук.

Нижче текст допису науковця мовою оригіналу:

Середньовічна церква.Найбільш рання згадка в письмових джерелах про цей населений пункт зустрічаємо під 1271 роком, як Batua.

Пізніше, в документах папської десятини за 1332 та 1337 роки, які вже свідчать про існування тут церкви, село згадується як Bacba та Patwa відповідно, і тільки з 1427 року фігурує назва Bathfa.

У XVI ст., під час Реформації, церква перейшла до протестантської громади. Перша відома згадка про місцевого реформатського священика відноситься до 1572 року. У 1616 році церква вже була материнською, а її філії розташовувались у сусідніх селах – Палло та Шишлівцях.

За свої історію церква зазнала декілька перебудов та реконструкцій.Так, у XV ст., у зв’язку з розширенням церкви, була побудована готична апсида. Із зовнішньої сторони її стіни опираються на контрфорси.

Сам неф реставрували у 1667 та 1762 роках. До його південної стіни прибудований вхід до крипти, приміщення якої знаходяться під церквою.

У 1858 році, завдяки пожертві Марії Палоці Горват, перед західним фасадом була зведена чотирьохгранна дзвіниця. Вона має три рівні. Перший її поверх є сучасним притвором. Остання суттєва реконструкція церкви відбулась у 1910 році.

 

с.Батфа. Середньовічна церква. Найбільш рання згадка в письмових джерелах про цей населений пункт зустрічаємо під 1271...

Опубликовано Volodymyr Moizhes Понедельник, 4 января 2021 г.
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська