1. Головна
  2. >
  3. Культура

У День святого Мікулаша центр Берегова “окупували” вуличні музиканти, туристи, волонтери, торговці та роми (ФОТО)

2061
Культура Новини Берегова

Сьогодні, 5 грудня, християни західного обряду відзначають День святого Мікулаша (Миколая).

З цієї нагоди приємний сюрприз берегівчанам та гостям міста подарував знаний підприємець Андрій Сіладі, котрий разом з товаришем Шандором одягнулися в казкових дідусів і на байку вітали всіх зі святом.

Приємною несподіванкою став також приїзд у Берегово групи туристів з Центральної України, для яких екскурсію по місту провів директор районного музею Янош Шепа.

Уперше на центральній площі одночасно виступали у трьох локаціях вуличні музики. Поблизу головного світлофора та біля міського Будинку культури під спів популярних пісень збирали кошти активісти Благодійного фонду “Спарта” з Одеси (?). На стендах перед їх наметами значилось, що збирають гроші на операцію малому Олександру Алфардєєву. Збирав кошти на допомогу нужденним і волонтер зі Львівщини Денис, який назвав себе представником міжнародного благодійного фонду “Загін небайдужих”.

“Ми працюємо у всіх регіонах України, але переважно в Західних областях,- поділився з Голосом Карпат чоловік. – Побували також в Молдові, Білорусі, інших країнах, за останні 18 місяців допомогли 55 особам на загальну суму 1 мільйон 776 тисяч гривень.”

На запитання, чи одержує за це якусь компенсацію, Денис відповів, що він астматик і фонд взамін допомагає йому безкоштовно в лікуванні.

Майже щодня бачимо біля реформаторської церкви жінку на колінах, яка просить допомогу на лікування її дитини.

Чи відповідають названі факти дійсності – невідомо. Бо, скажімо, в багатьох викликає сумнів, що волонтери з БФ “Спарта” приїхали на Закарпаття аж з Одеси, щоб акумулювати кошти на операцію невідомому в регіоні хлопчику. Втім, хто-знаю

Зачарував у цей день віртуозною грою на скрипці митець з Івано-Франківщини. Його вже бачили до цього в Берегові.

“Буваючи на Закарпатті, обов’язково приїжджаю в Берегово,- каже музикант.- Тут дуже гарно сприймають відомі класичні твори, інші популярні композиції.”

“Висипали” на центральну площу міста й різні торговці. Мешканець хустської Ізи пропонував традиційні плетені кошики, поруч жінка – сувенірні солодощі. По тротуару “снували” роздільно взад-вперед чоловік і дівчина,  які закликали прохожих купити в них зі знижками сім-картки та парфюмерію.

Окрему категорію “вуличних продавців” складали жінки ромської народності. Вони теж в кількох місцях на площі настирно закликали взяти в них поношені речі, одяг, взуття. Нинішнього дня їх компанію ”розбавив” чоловік-одноплемінник, який крутив на шпажці цукор-вату. Поруч з ним сущеними грибами торгував продавець, схожий на людину без постійного місця проживання.

За всім цим споглядала красуня-ялинка, встановлена в центрі міста. На жаль, її урочисте відкриття із-за пандемії відкладається. А завтра, в неділю, на адвентському вінку, встановленому поблизу неї, запалає друга символічна свічка свята, яку запалять о 13.00 годині.

Нагадаємо, на відновлення згорілої закарпатської церкви у Празі зібрали вже 1 млн крон.

Читайте також: