1. Новини Закарпаття
  2. >

Археологи відкопали одразу 27 стародавніх єгипетських саркофагів

23.09.2020 13:40 Культура

Велику кількість саркофагів, вік яких перевищує 2500 років, виявили в одному з найбільших давньоєгипетських некрополів Саккарі, за 30 км на південь від Каїру. Чи є всередині мумії - поки невідомо.

Велику кількість саркофагів, вік яких перевищує 2500 років, виявили в одному з найбільших давньоєгипетських некрополів Саккарі, за 30 км на південь від Каїру. Чи є всередині мумії - поки невідомо.

На початку вересня у підземному приміщенні знайшли 13 дерев'яних трун, а потім ще 14, йдеться в заяві єгипетського міністерства у справах старожитностей, повідомило ВВС.

"Первинне обстеження показало, що всі ці саркофаги не відкривалися з моменту поховання", - йдеться в повідомленні.

На опублікованих фото видно, що добре збереглися кольорові саркофаги і дрібні артефакти, вони майстерно зроблені і прикрашені.

Це одна з найбільших знахідок такого роду в історії.

Інформацію про неї відстрочили до того моменту, коли міністр Халед Анані відвідав місце розкопок і подякував своїм співробітникам за самовіддану роботу у важких умовах. Підземне приміщення розташоване на дні колодязя на глибині 11 метрів.

Розкопки і вивчення знахідок тривають. Міністерство заявило, що сподівається "розкрити більше таємниць" на найближчій пресконференції.

Некрополь Саккара був грандіозним кладовищем протягом трьох тисяч років. Його назва походить від імені давньоєгипетського бога мертвих Сокар.

З XXIII століття до н.е. фараонів там не ховали, але поховання різних представників знаті тривало до завоювання Стародавнього Єгипту Римською імперією.

Саккара перебуває у переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Читайте на ГК:Відео дня: ведмедиця і ведмежа відібрали у дітей м'яч, щоб самим пограти в футбол (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Вчителька кинула роботу і розбагатіла на відвертих фото (ФОТО)
Читайте на ГК:SpaceX Ілона Маска відправила в космос перших туристів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...