1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Грошей немає: в Європі масово скорочують виплати українським біженцям

91 Суспільство Світ

У деяких країнах виплати зменшили, а подекуди просто не виплачують того, що належить українцям, які мають статус тимчасового захисту.

Грошей немає: в Європі масово скорочують виплати українським біженцям

Європа майже повсюдно стала скорочувати обсяги допомоги для українських біженців. 

Зокрема, у Румунії за перші три місяці 2024 року українці не отримали ще жодної копійки. Про це повідомляє obozrevatel, посилаючись на інформацію в Euractiv.

Починаючи з січня поточного року, українські біженці в Румунії не отримали жодної копійки тієї допомоги, яка їм належить за законом. Щоправда, у лютому все ж якусь суму їм виплатили. Однак це була заборгованість за листопад-грудень 2023 року, яка утворилася ще минулого року.

У 2023 році в Румунії вже були затримки виплат допомоги українським біженцям. Це змусило наших співвітчизників у листопаді минулого року вийти на акцію протесту перед будівлею румунського Мінфіну. Зрештою, у лютому 2024 року їм усе ж повернули те, що заборгували за 2023 рік.

А ось щодо виплат у 2024 році поки не чути нічого, хоча ніхто їх не скасовував. При цьому вже навіть місцеві органи влади, на території яких проживають біженці з України, занепокоїлись виплатою допомоги. Від них також були звернення до Мінфіну з проханням про виплати біженцям. Мінфін гроші обіцяє, але поки що не дає.

Минулого року затримки допомоги пояснили дефіцитом державного бюджету. Вочевидь і в нинішньому році проблема залишається тією самою, тому й немає грошей. А тим часом, на сьогодні в Румунії проживає понад 78 тисяч українців, які втекли від війни. Ця країна посідає восьме місце за кількістю біженців у ЄС.

Читайте також: Мобілізацію в Україні посилюють: відомо яким чином в ухилянтів відбиратимуть водійські права

Читайте також: