1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Зменшену копію середньовічної статуї – хлопчика, який витягує скалку із ноги, можна побачити у краєзнавчому музеї Ужгорода (ФОТО)

04.06.2020 15:00 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Відлито її у Туря-Реметі на Перечинщині.

Відлито її у Туря-Реметі на Перечинщині.

«Хлопчик, який витягує скалку» (італ. Lo Spinario) – статуя часів ранньої Римської імперії. Експонується у Римі в Капітолійському музеї. Виготовлена із бронзи.

За свідченням офіційних джерел, популярності набула статуя ще за часів Середньовіччя. Як наголошують, рабин Веніамін Тудельский у XII столітті захоплювався нею перед Латеранським палацом.

В епоху ренесансу було багато копій цієї скульптури. До слова, мармуровий варіант цієї скульптури було знайдено в Італії, де потрапив у колекцію олігархічної родини Медічі. Наразі експонується у флорентійській галереї Уффіці.

Археологічні розкопки XIX і XX століть дозволили виявити нові копії цієї скульптури. Одна з них – у Британському музеї.

Майже точну копію цієї скульптури у зменшеному варіанті (нижче на фото) можна зустріти й на Закарпатті – у краєзнавчому музеї в Ужгороді. За походженням, статуетка – із Перечинщини, а саме, із Тур’я-Ремети. Було її відлито на славнозвісному залізоливарному заводі, який у 18 столітті функціонував у глибинці і «дарував» Закарпаттю чимало унікальних шедеврів. Датовано статую кінцем XIX століття.

Між іншим, скульптуру могутнього Геракла, що бореться із Лернейською гідрою (знаходиться на території Ужгородського замку), та статую-грубку Гермеса, було теж, за свідченням очевидців, відлито на цьому ж заводі. До речі, ці скульптури, виготовлені майстром Кінне, і по сьогодні викликають чималий інтерес у відвідувачів замку і попри сучасні «родзинки» в історичному Ужгороді.

Нагадаємо, у Ворочеві на Перечинщині знято карантинну зону (ПРОТОКОЛ)

Читайте на ГК:На Перечинщині продовжили дистанційне навчання
Читайте на ГК:«Дистанційне продовжили»: в ОТГ на Перечинщині повідомили щодо ситуації в освітньому закладі
Читайте на ГК:На Перечинщині відновлюють навчання в молодших класах шкіл і дитсадках після "дистанційки"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...