1. Головна
  2. >
  3. Культура

У Берегові відбувся концерт Аніко Надь та Яноша Елека Мейсароша / ФОТО

227
Культура Новини Берегова

Вони познайомились в 2009 році в Угорщині на одному з конкурсів виконавців народних мелодій.

Обоє дійшли до фіналу і журі довго вагалось, кому віддати перевагу – співачці Закарпатської філармонії чи агроному-аматору?

З тих пір дует виступає разом і об’їздив майже всі поселення сусідніх країн, де компактно проживають угорці. Неодноразово виступали артисти і на Берегівщині. І от нова зустріч: у вівторок, 15 березня, з нагоди національного свята угорців талановиті артисти дали сольний концерт в міському Будинку культури. На жаль, із-за відсутності належної реклами, про їх виступ знало досить обмежене коло людей і оновлений глядацький зал БК не був заповнений вщерть, як на попередньому концерті золотого соловейка Угорщини Марти Шебештєн. Однак, хто прийшов, не пожалкував.

Митців представив присутнім викладач Закарпатського угорського інституту, голова міського осередку КМКС Іштван Молнар.

“Аніко Надь – наша землячка, народилась в Берегові,- інформував глядачів депутат міської ради.- Її батьки разом з сестрою й сьогодні проживають в Берегові. Аніко ж перебралась до Ужгорода, де є членом колективу Закарпатської філармонії. Сьогодні вона радуватиме нас разом з давнім своїм партнером з Угорщини, лауреатом престижної музичної премії ім.Шімоді Яношем Елеком Мейсарошем. Їх творча співпраця триває більше 7 років і нині вони виносять на суд шанувальників добротної музики свої найкращі доробки.”

Протягом майже двох годин митці заворожували аудиторію добре знаними народними мелодіями, уривками із всесвітньовідомих оперет геніїв цього жанру Імре Кальмана ( “Сільва” або як ще її називають – “Королева чардаша”), Ференца Легала (“Джудіта”), інших композиторів. Окрім цього, Янош порадував майстерним виконанням популярних в 60-і роки естрадних пісень.

“У сьогоднішніх поп-композицій бракує два елементи,- з гумором заявив зі сцени співак.- Це – слова і мелодія. Тому виконую переважно пісні 60-х – 80-х років.”

Берегівчани в ході концерту довідались і про інші складові багатогранного таланту митця. Виявилось, що він пише вірші й задушевно декламує їх. А ще Янош збирає і дотепно інтерпретує сийкейські анекдоти. Сийкей – це щось подібне на болгарське Габрово. Тільки в Румунії. Ось один з таких перлів, народжений вже в наші дні міграційною кризою:

Батько – синові:

- Якщо будеш залицятися до дівчини-переселенки з мусульман, дивись, аби мала принаймні 4-5 сестер.

- А це чому?

- Бо матимеш 4-5 дружин і лише одну тещу.

Протягом програми Янош неодноразово смішив публіку подібними фіґлями.

Зворушливо прозвучали у виконані артистів дві пісні про мам, кожну з яких митці виконали окремо. Особливо хвилювалась Аніко, адже в залі була присутня її ненька разом з батьком.

“Де б не виступала – Угорщині, Румунії, Сербії, Словаччині, інших країнах, завжди наголошую: я народилась на Закарпатті, де бере початок Тиса, гордо височіє Мукачівський замок і вабить Верецький перевал, через який угорці прийшли на свою теперішню батьківщину,-” зізналась артистка.

Вдячні глядачі довго не відпускали зі сцени Аніко та Яноша і тим довелося виконати ще кілька популярних пісень на “Біс!”

Читайте також: