Гарант заборонив називати шоколадом продукти з тваринними жирами, окрім молочного.
Відповідний закон №5148 підписав президент Володимир Зеленський. У ньому йдеться про заборону називати шоколадом продукти, в яких містяться тваринні жири, окрім молочного жиру.
Законопроєкт №5148 у Верховній Раді зареєстрували ще у лютому 2021 року. За основу народні депутати його прийняли у вересні 2021 року. І лише у вересні 2024 року народні депутати ухвалили цей законопроєкт у другому читанні.
У пояснювальній записці до законопроєкту №5148 говорилося, що споживання трансжирів знижує рівень корисного холестерину високої щільності в крові і збільшує рівень холестерину низької щільності, який осідає на стінках артерій і збільшує ризик інфаркту. При цьому в Україну постійно збільшується ввезення пальмової олії.
Тому автори цього законопроєкту запропонували заборонити в Україні гідрогенізовані рослинні жири та олію, пальмовий стеарин (це побічний продукт переробки пальмової олії) у виробництві дитячого харчування, а також заборонити називати шоколадом те, що їм насправді не є.
Тепер в Україні виробники не мають права називати шоколадом (і деякими іншими назвами, пов'язаними із шоколадом) продукти із вмістом тваринних жирів. Виняток зробили для молочного жиру.
Нагадаємо, в Україні зараз діють норми Євросоюзу до продуктів з какао та шоколаду. Вони є обов'язковими для виконання. Тобто "шоколадом" може називатися тільки продукт, в якому міститься не менше 35% какао-продуктів. У молочному шоколаді має бути не менше 25% какао-продуктів та не менше 14% молочних продуктів. У білому шоколаді має бути не менше 20% какао-олії та не менше 14% молочних продуктів.
Слід зазначити, що у 2023 році Україна експортувала до Євросоюзу 22 тис. т шоколаду. Це третє місце по експорту шоколаду до країн ЄС. На першому місці, звичайно, Швейцарія (62 тис. т), а на другому місці знаходиться Велика Британія (61 тис. т). Загалом у 2023 році українські виробники продали за кордоном 55 тисяч тонн какао-продуктів та шоколадних виробів, що на 18% більше, ніж у 2022 році. Найбільше український шоколад та українські шоколадні цукерки мають попит у Румунії, Казахстані, Болгарії, Азербайджані, Угорщині, Молдові та Грузії.
У І кварталі 2024 року Україна продала за кордоном загалом майже 15 тисяч тонн какао-продуктів. Це на 25% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Читайте також: Закарпаття готується до зими зі світлом: як збираються забезпечити електроенергією мешканців області?
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Б'ються в машини, це якась аномалія: "фазанопад" на Закарпатті, водії в шоці (ФОТО)
- Мобілізація міняє формат: військовозобов'язаним закарпатцям слід готуватись до жорсткіших "сюрпризів"
- Стосується тих у кого є валюта: за долари та євро можуть оштрафувати на 20% від суми — або відібрати
- Купюри номіналом 50 і 200 гривень більше не прийматимуть: встигніть позбутися (!!!)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1985 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1943 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1919 0 Влада